Rodrigo Duterte powiedział (i pokazał), co sądzi o krytyce swoich działań w kwestii zwalczania narkobiznesu ze strony Unii Europejskiej.

Bruksela wezwała władze Filipin do powstrzymania zabójstw osób podejrzanych o handlowanie narkotykami, a także narkomanów, które odbywają się w tym kraju za zgodą prezydenta Duterte.

Przeczytaj: Prezydent Filipin wzywa obywateli do zabijania dilerów i narkomanów

– Przeczytałem, że Unia Europejska mnie potępia. Powiem im: pier***cie się– powiedział filipiński prezydent urzędnikom rządowym.

Duterte stwierdził, że imperialna historia krajów Europy nie daje im prawa krytykować wojny, którą wypowiedział biznesowi narkotykowemu.

– A potem UE ma czelność mnie potępiać. Powtarzam: pierd*** się– powiedział Duterte, pokazując do kamer środkowy palec.

Od momentu rozpoczęcia wojny z narkotykami, tuż po objęciu funkcji prezydenta przez Duterte, zginęło już ponad 3 tys. osób – dilerów narkotykowych, osób podejrzewanych o handel narkotykami, a także narkomanów. Działania te ściągnęły na Filipiny potępienie wielu krajów, a także organizacji broniących praw człowieka. Duterte objął rządy na Filipinach w czerwcu br.

Przeczytaj także: Prezydent Filipin zagroził wystąpieniem kraju z ONZ

Na początku września prezydent Filipin miał spotkać się z Barackiem Obamą przy okazji szczytu ASEAN w Laosie. Spotkanie zostało jednak odwołane z powodu wypowiedzi filipińskiego prezydenta, który nazwał Obamę „s***synem”.

– Trzeba być taktownym. Nie rzuca się ot tak po prostu pytaniami i oświadczeniami. Sukinsynu [wg innych tłumaczeń, dosł.”synu ku**y” – red.], przeklnę cię na tym forum– powiedział Duerte. – Będziemy tarzać się w błocie jak świnie, jeśli mi to zrobisz.

W sierpniu w analogiczny sposób Duerte nazwał ambasadora USA w swoim kraju, Philipa Goldberga.

Philippine Daily Inquier / Time.com / Kresy.pl

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. zan
    zan :

    Zachodnie służby z narkobiznesu mają tajny budżet, dlatego taki kwik jest. Produkcja opium w Afganistanie wzrosła 30 krotnie po wejściu Amerykanów w 2001, w Meksyku i Kolumbii oni ciągle “walczą”. Ogólnie znany temat.

  2. manetekelfares
    manetekelfares :

    A teraz wyobraźcie sobie naszych światłych politmanów pokazujących palec unii? Jak oni nawet przed upainą truchleją. Zresztą jedyne co mogliby pokazać, to brzuch waszczyka, łysinę maciorki, wąsiki żurka albo słynny salut majdanowski Kaczora. Niestety wszystko to chwały ani poważania zarówno im, ani tym bardziej Polsce nie przyniesie.