Podczas wczorajszej konferencji w Sejmie przy okazji ogłoszenia powstania Stowarzyszenia Rolników i Konsumentów, Paweł Kukiz mówił o konieczności handlu z Rosją i ewentualności prowadzenia tego handlu poprzez Białoruś.

W środę posłowie Kukiz ’15 ogłosili w Sejmie powołanie Stowarzyszenia Rolników i Konsumentów. Według deklaracji, ma ono zjednoczyć rolników i konsumentów, aby byli jednym, słyszalnym głosem m.in. podczas debat publicznych.

Jak stwierdził poseł Jarosław Sachajko, PSL „zajęło się ochroną miejsc pracy dla członków swoich rodzin”, zaś PiS w sprawach wsi „interesuje się tylko zatrudnianiem swoich członków w różnego rodzaju spółkach i agencjach rolnych”.

Paweł Kukiz zapowiedział, że Kukiz’15 będzie wspomagał stowarzyszenie, m.in. poprzez obserwację porozumienia TTIP. „To może doprowadzić do tego, że będziemy mieli jeszcze gorszą sytuację niż obecnie”– podkreślił. W tym kontekście zwrócił również uwagę, że ogranicza to możliwości Polski w handlu z krajami zza wschodniej granicy, m.in. z Rosją i Białorusią:

„Ta wielka polityka wpływa dziś np. na handel trzodą chlewną z Rosją. Niewykorzystana jest Białoruś, rynek wschodni. W tej chwili projekt TTIP może oznaczać kolejną dyskryminację i krzywdę dla naszych rolników”.

Głównym celem powołania Stowarzyszenia Rolników i Konsumentów jest zjednoczenie polskich rolników, producentów zdrowej żywności, przetwórców i konsumentów, by zrównać ich szanse na polskim rynku w konfrontacji z dużymi organizacjami, mocno premiowanymi w kontekście pomocy finansowej oraz promocji. Stowarzyszenie chce m.in. powoływać powiatowe, regionalne i ogólnopolskie spółdzielnie jednoczące rolników, producentów, przetwórców żywności i konsumentów.

300polityka.pl / sejm.gov.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz