Resort zdrowia poinformował w poniedziałek rano, że w ciągu minionej doby nie odnotowano w Polsce nowych zgonów z powodu choroby COVID-19.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek rano, że w ciągu minionej doby nie odnotowano w Polsce nowych przypadków zgonów z powodu choroby COVID-19. Resort podał, że w kraju wykryto 148 kolejnych przypadków zakażenia. Łączna liczba zakażonych w Polsce wynosi aktualnie 21474.

„Ostatniej doby nie ma zgłoszonego przypadku zgonu z powodu COVID-19″ – czytamy w komunikacie ministerstwa.

Mamy 148 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia z województw: śląskiego (89), wielkopolskiego (18), dolnośląskiego (15), lubelskiego (10), świętokrzyskiego (4), opolskiego (4), pomorskiego (3), podlaskiego (3), lubuskiego (1), zachodniopomorskiego (1)” – dodano.

Do tej pory w kraju odnotowano 996 przypadków zakażenia.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Do tej pory wyzdrowiało w Polsce 9 276 pacjentów, w przypadku których potwierdzono zakażenie koronawirusem. Aktualnie z powodu COVID-19 w szpitalach przebywa 2 242 osób. W kwarantannie pozostaje zaś 79 326 osób.

Choroba COVID-19 wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2 objawia się zwykle gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni oraz zmęczeniem. Choroba niejednokrotnie prowadzi do śmierci, ale u osób młodszych może przebiegać bezobjawowo lub łagodnie. Szczególnie niebezpieczna jest dla osób starszych wiekiem, osłabionych i cierpiących na choroby współistniejące.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak pisaliśmy 18 maja ruszył w Polsce kolejny etap „odmrażania” gospodarki. Do częściowego funkcjonowania wróciły lokale gastronomiczne, bary, restauracje i kawiarnie. Otwarte zostały także zakłady fryzjerskie i kosmetyczne. Został również zwiększony limit osób mogących uczestniczyć w praktykach religijnych.

Luzowanie kolejnych etapów obostrzeń planowane jest w dwutygodniowych odstępach.

Informowaliśmy także, że w poniedziałek minister zdrowia Łukasz Szumowski oświadczył, że dziś lub jutro pojawi się komunikat dotyczący tego „od kiedy nie będzie obowiązkowe noszenie maseczek ochronnych w przestrzeni publicznej”

twitter.com / kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz