We wtorek wieczorem w Nowym Jorku doszło do protestów ortodoksyjnych Żydów przeciwko zakazywaniu zgromadzeń w ich dzielnicach – poinformował Haaretz. Protestujący podpalili stosy masek. Mieli się także zwrócić przeciwko dziennikarzom, relacjonuje portal.

Jak poinformował portal Haaretz we wtorek w Nowym Jorku doszło do protestów ortodoksyjnych żydów, którzy nie zgadzają się na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa.

Wieczorny protest miał na celu przeciwstawienie się nowym ograniczeniom, które zamknęłyby szkoły, ograniczyły frekwencję w synagogach i zamknęły mniej istotne firmy w obszarze, na których rośnie liczba przypadków COVID-19.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Wielu członków żydowskiej społeczności zamieszkującej Nowy Jork uważa, że ​​władze miejskie i państwowe nieuczciwie atakują ortodoksyjnych Żydów. Uważają, że pandemia nasiliła antysemickie sentymenty.

Podczas protestów przywódcy społeczności obiecali przeciwstawiać się nowym zasadom poprzez rozprawy sądowe i obywatelskie nieposłuszeństwo. Protesty pojawiły się w odpowiedzi na ogłoszenie przez gubernatora Nowego Jorku nowych ograniczeń na dużym obszarze Brooklynu, który doświadcza wzrostu liczby przypadków COVID-19.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Agudath Israel, organizacja reprezentująca ortodoksyjne społeczności , również wyraziła frustrację z powodu braku powiadomienia o ograniczeniach we wcześniejszym terminie i zasugerowała, że nowe zasady mogą być niezgodne z konstytucją.

„Niespodziewane ogłoszenie dzisiaj przez gubernatora Cuomo masowego lockdownu i ograniczenia ilości osób mogących przebywać w domu modlitwy do 10 w czerwonych strefach jest przerażające dla wszystkich wyznawców religii i ludzi dobrej woli” – przekazała organizacja.

Kresy.pl/Haaretz 

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz