PKN Orlen kupił 5 tys. maseczek ochronnych, które przekaże Agencji Rezerw Materiałowych – poinformowała w sobotę spółka. W komunikacie zaznaczono, że trafią one głównie do placówek ochrony zdrowia.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa (PAP), cytowany w komunikacie, prezes PKN Orlen Daniel Obajtek stwierdził: „sfinansowaliśmy zakup maseczek ochronnych dla personelu medycznego, przekazujemy również Agencji Rezerw Materiałowych kolejne partie płynu do dezynfekcji rąk”.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Zobacz także: Orlen przestawia się na produkcję płynu do dezynfekcji

Spółka poinformowała, że chodzi o 5 tys. maseczek, posiadających certyfikat Centralnego Instytutu Ochrony Pracy – Państwowego Instytutu Badawczego. „Podobnie jak w przypadku płynu do dezynfekcji rąk, Agencja rozdystrybuuje je przede wszystkim do placówek ochrony zdrowia” – zaznaczono w komunikacie.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak informuje PAP, Objatek zaznaczył, że spółka przeznaczyła 6 mln zł na walkę z epidemią koronawirusa. „Dokładamy wszelkich starań, by zwiększać bezpieczeństwo Polaków, w tym przede wszystkim wspierać służby medyczne” – stwierdził prezes PKN Orlen.

Poinformował także, że spółka systematycznie obniża ceny paliw. Ma to skłaniać osoby, które muszą się przemieszczać, do wyboru komunikacji indywidualnej.

pap / wnp.pl / kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz