Od dzisiaj krzyże wracają do urzędów w Bawarii

Dzisiaj w życie wchodzi prawo nakazujące, aby w Bawarii chrześcijańskie krzyże wisiały przy wejściu do wszystkich budynków publicznych.

Nowe prawo to efekt działania ustawy, która została ogłoszona w kwietniu tego roku przez bawarski rząd Unii Chrześcijańsko-Społecznej. Przeciwko wieszaniu krzyży w urzędach protestują politycy partii Zielonych oraz SPD.Bawaria jest landem zamieszkany w zdecydowanej większości przez katolików, którzy żądali powrotu krzyży do budynków publicznych. Według nowego prawa, przy wejściu do każdego budynku publicznego musi wisieć krzyż.

ZOBACZ TAKŻE: Bawaria: krzyże zawisną we wszystkich urzędach krajowej administracji

Premier Bawarii Markus Soeder z CSU powiedział, że krzyż to symbol miłosierdzia, ludzkiej godności i tolerancji, a jego powrót do budynków publicznych to odrodzenie chrześcijańskiej tożsamości.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Szefowa bawarskiej SPD Natascha Kohnen zażąda od premiera Bawarii natychmiastowego wycofania ustawy. W podobnym ronie wypowiedziała się wiceprzewodnicząca bawarskiego parlamentu z partii Zielonych Ulrike Gote, zdaniem której wieszanie krzyży w budynkach publicznych jest niezgodne z niemiecką konstytucją.

Obowiązek wieszania krzyży od początku był krytykowany także przez przewodniczący niemieckiego Episkopatu kardynała Reinharda Marxa.

Z ustawy zwolnione są budynki szkół wyższych, teatry i muzea. W przypadku tych miejsc ustawodawca jedynie zaleca tego typu działania. Ustawa nie dotyczy urzędów administracji federalnej.

Kresy.pl / interia.pl

Od dzisiaj krzyże wracają do urzędów w Bawarii
Oceń ten artykuł

Reklama

Tagi: , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz