Obywatel Iranu został skazany na karę śmierci za szpiegowanie generała Kasema Sulejmaniego – podał we wtorek irański wymiar sprawiedliwości. Podkreślono, że sprawa nie była związana z zabiciem gen. Sulejmaniego na początku 2020 roku.

Obywatel Iranu został skazany na karę śmierci za szpiegowanie generała Kasema Sulejmaniego – podała we wtorek agencja „Reuters” powołując się na komunikaty irańskiego wymiaru sprawiedliwości. Zaznaczono, że sprawa nie miała związku z zabiciem Sulejmaniego na początku bieżącego roku.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

„Mahmud Musawi-Madżd, jeden ze szpiegów CIA i Mossadu, został skazany na śmierć” – oświadczył we wtorek podczas konferencji prasowej Golamhosejn Esmaili – rzecznik irańskiego wymiaru sprawiedliwości.  „Przekazywał informacje o miejscu pobytu generała” – dodał. Miał także przekazywać informacje na temat sił zbrojnych Iranu i Korpusu Strażników Rewolucji.

Esmaili podkreślił, że wyrok śmierci został podtrzymany przez Sąd Najwyższy Iranu i wkrótce zostanie wykonany.

W oświadczeniu irańskiego wymiaru sprawiedliwości podkreślono, że wyrok nie ma związku z zabiciem generała Kasema Sulejmaniego na początku bieżącego roku. Zaznaczono, że Musawi-Madżd został zatrzymany dużo wcześniej – w październiku 2018 roku.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Generał Sulejmani dowodził elitarną jednostką wojskową Al-Kuds, która należy do Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej. Był uważany za drugą osobę w państwie. Jak pisaliśmy, został zabity 3 stycznia br. w wyniku ataku amerykańskich dronów w Bagdadzie.

USA oskarżały Sulejmaniego o zorganizowanie ataków na amerykańskie bazy w Iraku. Ataki były przeprowadzane przez proirańskie grupy.

Po śmierci Sulejmaniego Iran odpowiedział atakiem rakietowym na bazę Ain al-Asad w Iraku, w której stacjonowały siły amerykańskie.

reuters / kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz