Nowy apartamentowiec powstaje w otulinie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Inwestycja budzi duże emocje. Zdaniem burmistrza Zakopanego i starosty tatrzańskiego budowa nie jest zgodna z zapisami obowiązującego planu miejscowego. Inwestor odpowiada, że apartamentowiec będzie tylko nieznacznie wyższy od pensjonatu, na którego miejscu staje, zaś jego budowa jest zgodna z przepisami.

Trwa budowa nowego apartamentowca u wylotu Doliny Białego, w otulinie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Budynek będzie miał siedem kondygnacji. Pięć pięter będzie wyrastało ponad grunt – podał portal Money.pl w niedzielę. Inwestor, firma Air Tours Poland Centrum Podróży Sp. z o.o. zapowiada, że ukończenie budynku planowane jest na jesień 2022 r. Zakres prowadzonych prac i wielkość powstającego budynku budzą wątpliwości.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Zobacz także: Tarnów: na mocy „lex covid” deweloper buduje domy na obszarze przeznaczonym przez miasto na tereny zielone

„Działka położona jest w otulinie Tatrzańskiego Parku Narodowego i z tego powodu w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego znalazł się zapis o dopuszczeniu odbudowy istniejącego tam wcześniej obiektu. Plan miejscowy nie dopuszcza realizacji całkiem nowej zabudowy” – mówi kierownik Biura Planowania Przestrzennego Marta Gratkowska z Urzędu Miasta Zakopane, cytowana przez portal Money.pl.

Zaznaczyła, że wspomniana inwestycja „w żaden sposób nie może być określona jako odbudowa”.

Burmistrz Zakopanego i starosta tatrzański uważają, że budowa jest niezgodna z przepisami. „Starosta tatrzański dwukrotnie odmawiał wydania decyzji o pozwoleniu na budowę” – podkreśla Marta Gratkowska.

Na początku marca 2020 r. inwestor otrzymał zgodę od wojewody małopolskiego. „Inwestycja realizowana jest na podstawie obowiązujących przepisów – w tym na podstawie obowiązującego Miejskiego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, uchwalonego przez radę miasta Zakopane” – mówi Iwona Kossek, prezes zarządu spółki budującej apartamentowiec.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Deweloper chce wybudować w mazowieckiej wsi ośmiopiętrowy budynek. Powołuje się na ustawę covidową

„Inwestycja powstaje na działce, która uprzednio była zabudowana pensjonatem Malva i która w obowiązującym MPZP przeznaczona jest pod zabudowę komercyjną” – dodaje.

Jej zdaniem materiały i rozwiązania architektoniczne stosowane przez firmę sprawią, że budynek wkomponuje się w lokalną zabudowę.

Urząd Miasta przekazał, że podjęto próby wznowienia postępowania i stwierdzenia nieważności decyzji wojewody małopolskiego. Sprawa trafiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie.

money.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz