Lifting koniczynki PSL

Ludowcy zrywają ze swoim charakterystycznym logo zastrzeżonym w Urzędzie Patentowym. Chcą w ten sposób unowocześnić wizerunek partii.

Jesteśmy na początku drogi. Wymiana logo nie będzie rewolucją, ale raczej ewolucją– mówi rzecznik PSL Jakub Stefaniak.

Dr Janusz Gmitruk z Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego przypomina, że historia koniczynki jako symbolu ludowców jest bardzo długa.

Stała się nim w 1931 r., gdy trzy partie chłopskie zjednoczyły się, tworząc Stronnictwo Ludowe– mówi Gmitruk.

Wcześniej symbolem ludowców była najczęściej racławicka kosa. Koniczynkę zapożyczyli od Biura Agrarnego, które w okresie międzywojennym było zieloną międzynarodówką.

Ponieważ w przyrodzie rzadko występuje czterolistna koniczyna, jest znakiem szczęścia i nadziei. Poza tym każdy liść symbolizuje jeden z żywiołów: słońce, wodę, ziemię i wiatr– wyjaśnia Gmitruk.

rp.pl/KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz