„Funkcjonariusze Straży Granicznej wkrótce rozpoczną patrole nowymi Jeepami Wrangler Sahara. Do formacji trafi 60 takich aut. Łączny koszt zakupu to 14,5 mln zł” – poinformowała służba w sobotę.

W tym tygodniu została odebrana pierwsza partia pojazdów – 28 sztuk. Samochody, po zarejestrowaniu, zostaną rozdysponowane pomiędzy cztery oddziały Straży Granicznej. Podlaski Oddział SG otrzyma 13 aut, Warmińsko-Mazurski – 10, Nadbużański – 4, a Karpacki – 1.

Jeepy Wrangler w wersji Sahara są profesjonalnymi pojazdami do jazdy terenowej. Auta są wyposażone w silniki benzynowe 2.0 Turbo GME, które posiadają moc 272 KM i maksymalny moment obrotu 400 Nm, są sprzężone z 8-stopniową skrzynią biegów ZF.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Policja kupuje nowe furgony dla prewencji

„Samochody posiadają certyfikat „TrailRated”  co oznacza, że zaliczyły szereg wymagających testów sprawdzających ich możliwości w ciężkich warunkach topograficznych. Jeepy idealnie sprawdzą się w służbie do patrolowania trudno dostępnych, również górzystych terenów przygranicznych. Auta gwarantują wyjątkową stabilność i precyzję podczas szybkiego pokonywania nierównych zakrętów na najtrudniejszych bezdrożach oraz podczas pokonywania wzniesień i przeszkód terenowych. Innowacyjne rozwiązania techniczne zastosowane w zakupionych Jeepach wspomagają oraz informują kierowcę o aktualnych parametrach pojazdu i pokonywanego terenu. Zestaw wskaźników terenowych „Off Road Pages” monitoruje w trakcie jazdy m.in. kąty wychyleń i parametry podzespołów” – napisano w komunikacie.

Wyposażenie samochodów to:  pełne oświetlenie LED, tempomat, czujniki parkowania i kamera cofania, system przeciwdziałający przewróceniu się pojazdu, dotykowy wyświetlacz multimedialny 8,4 z nawigacją kompatybilną z Android Auto oraz Apple Carplay, a także w wyciągarka z zestawem zbloczy do samodzielnego wydobywania się z trudnego terenu.

źr. Straż Graniczna

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Straż Graniczna zakupiła 60 pojazdów marki Jeep Wrangler Sahara.

W grudniu zostaną odebrane kolejne 32 auta. Zakup pojazdów sfinansowany został z „Programu Modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020”. Łączny koszt zakupu wynosi 14,5 mln zł. Cena jednego auta to 241 tys. zł.

Zobacz także: Straż Graniczna zabezpieczyła rekordową w tym roku ilość narkotyków

strazgraniczna.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz