Straż Graniczna zabezpieczyła rekordową w tym roku ilość narkotyków [+VIDEO]

Rekordowa w tym roku ilość narkotyków została zabezpieczona przez Straż Graniczną ze Świecka. W czasie kontroli dostawczego auta funkcjonariusze znaleźli prawie 217,5 kg marihuany. Wartość towaru szacuje się na 6,5 mln zł.

Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Świecka zabezpieczyli rekordową w tym roku ilość narkotyków. Podczas kontroli dostawczego auta znaleźli prawie 217,5 kg marihuany. Wartość towaru szacuje się na 6,5 mln zł. Do sprawy zatrzymano 32-letniego Polaka – poinformowała Straż Graniczna w sobotę.

Czytamy, że podczas kontroli przestrzeni bagażowej samochodu dostawczego funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku odkryli, że były w niej przewożone pompy ciepła.

Zobacz także: Wykryto próbę przemytu rekordowej ilości kokainy

„Pies służbowy, szkolony do wykrywania narkotyków, wskazał, że poza widocznym ładunkiem kierowca przewozi również niedozwolone substancje. Po rozkręceniu pomp ciepła okazało się, że były wypełnione hermetycznie zamkniętymi workami z marihuaną. Po zważeniu i analizie 181 worków funkcjonariusze mieli pewność, że 32-letni kierowca przewozi 217,4 kilograma narkotyków. Kierowca został zatrzymany” – podano w komunikacie.

32-latek usłyszał zarzut przewozu substancji narkotycznych z Niemiec do Polski.

Wobec zatrzymanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Interpol: Dostarczanie jedzenia przykrywką dla handlu narkotykami

strazgraniczna.pl / Kresy.pl
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz