W czwartek na terytorium Polski z Białorusi próbowała przedostać się największa liczba nielegalnych imigrantów od początku br.

Wczoraj, tj. 10 marca, do Polski z Białorusi próbowało przedostać się 85 cudzoziemców. Na odcinku ochranianym przez placówkę Straży Granicznej w Mielniku miała miejsce kolejna próba siłowego forsowania granicy.

Straż Graniczna poinformowała także o ujęciu kolejnego przemytnika ludzi.

CZYTAJ TAKŻE: Ukraińcy dominują wśród “kurierów” nielegalnych imigrantów

Dzień wcześniej (9 marca) na terytorium Polski z Białorusi próbowało nielegalnie przedostać się 69 osób, w tym odnotowano dwie próby siłowego forsowania granicy.

W nocy z 8 na 9 marca na odcinku granicy ochranianym przez placówkę Straży Granicznej w miejscowości Czeremecha patrole polskich służb były kilkukrotnie atakowane przez agresywne grupy cudzoziemców. Żołnierz Wojska Polskiego został uderzony kamieniem w głowę, uszkodzono także posterunek służb.

8 marca do Polski próbowało nielegalnie przedostać się 17 cudzoziemców: 8 ob.Kuby, 5 ob. Syrii, ob. Gwinei, ob. Kamerunu, ob. Senegalu, ob. Jemenu.

7 marca do Polski próbowało nielegalnie przedostać się 28 cudzoziemców: 10 ob. Kuby, 9 ob. Jemenu, 5 ob. Syrii, 3 ob. Kamerunu i ob. Turcji.

W poprzednich dniach, z wyjątkiem 1 marca (gdy do Polski próbowało dostać się nielegalnie 51 cudzoziemców), liczba nielegalnych imigrantów wahała się w granicach 20-30.

CZYTAJ TAKŻE: Już 1,5 mln uchodźców przekroczyło granicę Polski i Ukrainy

Straż Graniczna poinformowała pod koniec stycznia o rozpoczęciu budowy bariery na granicy polsko-białoruskiej.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply