Jeżeli w czwartek liczba nowych zakażeń koronawirusem przekroczy 25 tysięcy, to cały kraj zostanie objęty surowszymi restrykcjami – informuje portal RMF 24 we wtorek, powołując się na ustalenia swojego dziennikarza.

Medium podkreśla, że tak wygląda plan premiera Mateusza Morawieckiego. Dodaje, że jest on niestety bardzo realny. Przypomnijmy, że aktualnie zaostrzone restrykcje pandemiczne obowiązują w czterech województwach: od końca lutego na Warmii i Mazurach, od minionej soboty na Pomorzu i od wczoraj na Mazowszu i w Lubuskiem.

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział w czasie poniedziałkowej konferencji prasowej, że decyzja ws. ewentualnego zaostrzenia restrykcji w całym kraju zapadnie do czwartku.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Szef resortu zdrowia ostrzegł, że jeżeli zakażeń koronawirusem będzie przybywać w takim tempie jak teraz, wówczas w całej Polsce ogłoszony zostanie lockdown.

„Decydując o tym, co będzie się działo w najbliższym czasie, podejmiemy decyzję również o tym, co będzie się działo w czasie Wielkanocy”- dodał.

Portal rmf24 podaje, że z nieoficjalnych ustaleń dziennikarza RMF FM Krzysztofa Berendy wynika, że jeżeli w czwartek bilans nowych zakażeń koronawirusem przekroczy 25 tysięcy, wówczas cała Polska zostanie objęta surowszymi obostrzeniami.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„Rzeczpospolita” zauważa z kolei, że wskaźnik dotyczący średniej dobowej liczby zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców, obliczany w kontekście ostatnich siedmiu dni, przekroczył już dla całego kraju poziom, przy którym lockdown został ogłoszony na Warmii i Mazurach.

Zobacz także: Szef KPRM: Polska nie zrezygnuje ze szczepienia preparatem AstryZeneki

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 14 396 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (2347), śląskiego (1716), łódzkiego (1064), małopolskiego (1044), pomorskiego (1030), warmińsko-mazurskiego (1003), kujawsko-pomorskiego (972), wielkopolskiego (954), dolnośląskiego (936), podkarpackiego (785), lubelskiego (628), zachodniopomorskiego (458), świętokrzyskiego (373), podlaskiego (304), lubuskiego (288), opolskiego (168). 

W ciągu ostatniej doby z powodu COVID-19 zmarło 79 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 293 osoby.

rmf24.pl / rp.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz