Jak informuje portal „Gościa Niedzielnego” politycy eurosceptycznej „Alternatywy dla Niemiec” (AfD) zostali wykluczenie z debat telewizyjnych przed wyborami lokalnymi w trzech landach.

Kanały SWR i MDR nadają w południowej części Niemiec i należą do sieci niemieckiej telewizji publicznej ARD. Niemiecka prasa poinformowała, że szefowi stacji podjęli decyzję o usunięciu przedstawicieli eurosceptycznej AfD na wniosek socjalistów z SPD i Zielonych. Dyrektor SWR Peter Boudgoust przyznał, że uległ żądaniu partii lewicowych mimo, że uważa je za „błąd”. Jednak twierdzeniu temu zaprzeczają ich działacze informujący, że dyrekcje stacji telewizyjnych same wyszły z inicjatywą wykluczenia AfD, jako partii nie zasiadającej dotychczas (w przeciwieństwie do SPD, CDU, Zielonych i FDP) w parlamentach landów.AfD jest nie tylko partią domagająca się ograniczenia wpływu instytucji Unii Europejskiej na politykę Niemiec, ale też występują za natychmiastowym zamknięciem granic przez migracyjnym zalewem. Sondaże wskazują, że partia wejdzie do zgromadzeń wszystkich trzech krajó związkowych – w Saksonii Anhalt może otrzymać nawet 15% głosów.

gosc.pl/kresy.pl

Reklama

Tagi:

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz