Jak informuje portal „Gościa Niedzielnego” politycy eurosceptycznej „Alternatywy dla Niemiec” (AfD) zostali wykluczenie z debat telewizyjnych przed wyborami lokalnymi w trzech landach.

Kanały SWR i MDR nadają w południowej części Niemiec i należą do sieci niemieckiej telewizji publicznej ARD. Niemiecka prasa poinformowała, że szefowi stacji podjęli decyzję o usunięciu przedstawicieli eurosceptycznej AfD na wniosek socjalistów z SPD i Zielonych. Dyrektor SWR Peter Boudgoust przyznał, że uległ żądaniu partii lewicowych mimo, że uważa je za „błąd”. Jednak twierdzeniu temu zaprzeczają ich działacze informujący, że dyrekcje stacji telewizyjnych same wyszły z inicjatywą wykluczenia AfD, jako partii nie zasiadającej dotychczas (w przeciwieństwie do SPD, CDU, Zielonych i FDP) w parlamentach landów.

AfD jest nie tylko partią domagająca się ograniczenia wpływu instytucji Unii Europejskiej na politykę Niemiec, ale też występują za natychmiastowym zamknięciem granic przez migracyjnym zalewem. Sondaże wskazują, że partia wejdzie do zgromadzeń wszystkich trzech krajó związkowych – w Saksonii Anhalt może otrzymać nawet 15% głosów.

gosc.pl/kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz