Działania Władimira Putina, które prowadza do wzrostu cen gazu pokazują, że wszystkie obawy artykułowane od dawna przez Polaków ws. Nord Stream 2 były niestety uzasadnione – oświadczyła w rozmowie z PAP europoseł niemieckich Zielonych Viola von Cramon.

Putin codziennie udowadnia swoimi działaniami, że wszystkie obawy artykułowane od dawna przez Polaków dot. Nord Stream 2 były niestety uzasadnione. Nie była to panika, tylko uzasadniona obawa. Putin gra narzędziem, jakim są dostawy gazu, żeby wywierać, także na Niemcy, presję finansową. Gra problemami ludzi. Bardzo ważne jest, żeby Polska wciąż nagłaśniała ten temat – powiedziała Viola von Cramon, cytowana przez PAP.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

„Niedługo zaczną się negocjacje koalicyjne w Niemczech oraz sezon grzewczy. Kreml chce połączyć te dwie sprawy, żeby wywrzeć na polityków w RFN nacisk i wymusić na nich zgodę na dopuszczenie Nord Stream 2 do użytku. W tym celu właśnie sztucznie podbija ceny gazu. Jaki będzie tego efekt? Otóż wytworzy to klimat społecznego niepokoju. Konsumenci powiedzą: +zróbcie coś z tym; nie stać nas na 4-krotnie wyższe rachunki; po co się tak upieracie? Bawicie się w politykę, a my za to płacimy+. Powstanie presja, by wbrew prawu i wbrew interesom Europy zgodzić się na gazociąg. W imię uniknięcia niepokojów społecznych” – stwierdziła eurodeputowana.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Przypomniała, że jej partia, Zieloni, to jedyna obecna w Bundestagu siła polityczna, która konsekwentnie sprzeciwiała się budowie Nord Stream 2.

„Cały czas próbujemy zablokować Nord Stream 2. To jest nasz cel. Wszędzie tam, gdzie możemy wywierać jakikolwiek wpływ – robimy to. Od organizacji pozarządowych i urzędów federalnych, przez ministerstwa po Komisję Europejską. Dla ewentualnych ministrów w niemieckim rządzie z ramienia Zielonych – niezależnie od tego czy będą odpowiadać za ochronę środowiska, bezpieczeństwo, czy sprawy zagraniczne – zablokowanie tego gazociągu oraz uniemożliwienie Rosji wywierania jeszcze większego wpływu na europejski rynek poprzez dostawy energii, będzie priorytetem” – oświadczyła.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W styczniu bieżącego roku Viola von Cramon deklarowała, że jest oburzona wznowieniem budowy gazociągu Nord Stream 2 i nazwała go „dźwignią geopolitycznych wpływów Władimira Putina.

Czytaj także: Die Zeit: Niemcy zaproponowały USA umowę wartą 1 mld euro za rezygnację z sankcji wobec Nord Stream 2

Przeczytaj: Terminale LNG i gaz skroplony z USA w zamian za rezygnację z sankcji na NS2 – ujawniono tajną propozycję Niemiec

pap / wnp.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz