Według prezydenta Macedonii Niemcy zawiodły na całej linii w kwestii bezpieczeństwa

Według preezydenta Macedonii Gjorge Iwanowa, Niemcy całkowicie zbagatelizowały kwestie bezpieczeństwa w związku z kryzysem imigranckim. Odmówiły one współpracy w tych kwestiach z jego krajewm i pozwoliły na niektontrolowany przyjazd dżihadystów do Europy.

Prezydent Macedonii powiedział, że z jego strony padła propozycja o wymianie informacji wywiadowczych o dżihadystach przekraczających granicę, ale spotkało się to z odmową: „Nikt nie chciał naszych informacji. Powiedziano nam: nie możemy z wami współpracować, ponieważ jesteście państwem z zewnątrz, nie wolno nam wymieniać z wami informacji.”

Iwanow powiedział także: „Popatrzcie na te paszporty i dokumenty, wszystkie zostały podrobione lub skradzione; zabezpieczyliśmy 9000 takich dokumentów. Niektórzy tak zwani uchodźcy jeżdżą po całej Europie pod fałszywym nazwiskiem, a Grecja przybija im po prostu pieczątkę uprawniającą do dalszej podróży.” Jak dodał, każdy z korzystających z tych paszportów mógł być dżihadystą.

kresy.pl / rp.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz