Kontrole na granicach z Polską, Czechami i Szwajcarią znacznie zmniejszyły liczbę osób nielegalnie przedostających się do Niemiec – wskazują dane niemieckiej policji federalnej. Odnotowano spadek o ponad 40 procent.

Z danych niemieckiej policji federalnej wynika, że każdego dnia wykrywanych jest mniej niż 300 nielegalnych wjazdów do Niemiec  – podaje w sobotę dziennik Die Welt. Przed wprowadzeniem kontroli rejestrowano codziennie około 700 takich przypadków.

Portal dziennika przypomina, że od lutego br. liczba nielegalnych wjazdów na terytorium Niemiec rosła z miesiąca na miesiąc.

16 października br. niemieckie władze wprowadziły kontrole na granicach z Polską, Czechami i Szwajcarią. W okresie 30 dni poprzedzających ich wprowadzenie zarejestrowano łącznie 18 492 nielegalnych wjazdów, w porównaniu do zaledwie 11 029 w takim samym okresie w późniejszych tygodniach. Die Welt podkreśla, że to spadek o ponad 40 procent.

Wyraźny spadek odnotowano na granicy z Polską – z 6411 przypadków w okresie tuż przed rozpoczęciem kontroli do 2795 przypadków w późniejszym czasie. To spadek aż o 56 proc.

Od początku roku do początku października niemieckie MSW odnotowało około 98 tys. nielegalnych wjazdów do Niemiec. 16 października br. niemieckie władze podjęły decyzję o przywróceniu kontroli na granicach z Polską, Czechami i Szwajcarią. Policja federalna rozpoczęła kontrole tuż po decyzji minister spraw wewnętrznych Nancy Faeser.

Niemcy prowadzą też kontrole na granicy z Austrią. Wprowadzono je już jesienią 2015 roku.

welt.de / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply