Niemcy planują kupić około 204 miliony dawki szczepionki COVID-19 do 2022 roku, znacznie więcej niż dwie dawki potrzebne dla 84 milionów populacji – poinformowała agencja prasowa Reuters w czwartek.

Jak poinformowała w czwartek agencja prasowa Reuters, aby mieć “wygodny bufor” na wypadek mutacji koronawirusa lub potrzeby zastrzyków przypominających, Niemcy planują kupić około 204 miliony dawki szczepionki COVID-19 do 2022 roku, znacznie więcej niż dwie dawki potrzebne dla 84 milionów populacji.

Dokument ministerstwa zdrowia, do którego dotarł Reuters, przedstawia, że umowa, którą Unia Europejska podpisała z Biontech i Pfizer na ich szczepionkę typu mRNA, w najlepszym przypadku pokryła potrzeby Niemiec przyszły rok, ale dodatkowe dawki zapewniłby dodatkowe bezpieczeństwo.

W artykule stwierdzono, że należy nabyć co najmniej jedną inną szczepionkę typu mRNA, a także szczepionkę wykorzystującą inną technologię, aby pomóc chronić przed zatorami w produkcji.

“W Niemczech należałoby się spodziewać dostaw nieco ponad dwóch dawek na mieszkańca, wliczając w to rezerwę bezpieczeństwa” – cytują niemieckie media. Jak podaje portal Interia, według raportu zaleca się: “Terminowe zabezpieczenie dodatkowych ilości szczepionki w celu ochrony przed mutacjami i na szczepienia uzupełniające”.

Jak informowaliśmy na naszym portalu, naczelny lekarz Nowej Szkocji w Kanadzie przyznał, że przepisy zakazujące spotkań osobistych miały na celu nie tylko zapobieganie rozprzestrzenianiu się COVID-19. Miały też zablokować „celowe rozpowszechnianie fałszywych informacji” na temat pandemii.

Jak podaje serwis Goniec.net, w kanadyjskiej prowincji Nowa Szkocja, na mocy nakazu wydanego 14 maja br., zdelegalizowano możliwość publicznego protestu. Celem było przede wszystkim uniemożliwienie zgromadzeń przeciwko wprowadzanym przez władze lockdownom i obostrzeniom. Co więcej, nakaz ten dotyczył nie tylko fizycznej obecności na pikietach, bo karom podlegało również promowanie protestów w mediach społecznościowych.

Kresy.pl/Reuters

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply