Niemiecka prokuratura poinformowała w czwartek, że aresztowano Tunezyjczyka, w którego domu odkryto znaczne ilości trującej rycyny.

Prokuratura w wydanym komunikacie zaznaczyła, że nie ma żadnych poszlak wskazujących na “skonkretyzowane planowanie zamachu” przez zatrzymanego w Kolonii Tunezyjczyka ani na jego przynależność do grupy terrorystycznej.

29-letni mężczyzna został zatrzymany po tym jak w internecie kupił m. in. partię tysiąca nasion rącznika pospolitego (rycynowca) i elektryczny młynek do kawy. Rycyna znajdująca się w trzech nasionach stanowi dawkę śmiertelną dla człowieka.

ZOBACZ TAKŻE: Niemcy: za wzrost przestępczości odpowiadają imigranci

Na początku czerwca 2018 roku podejrzany wprowadził swe zamiary w czyn i pomyślnie wyprodukował rycynę. Byliśmy w stanie przejąć ją u niego – podano w komunikacie Prokuratury Federalnej. Podkreślono także, że “ostatecznie nie wyjaśniono”, czy Sief Allah H. chciał przeprowadzić zamach o motywacji islamistycznej.

Niemiecki Trybunał Federalny wydał w środę wieczorem nakaz aresztowania Tunezyjczyka w związku z uzasadnionym podejrzeniem naruszenia ustawy o kontroli broni wojskowej – podał rzecznik Prokuratury Federalnej.

Niemieckie media podały, że podejrzany przyjechał do Niemiec w listopadzie 2016 r. i do tej pory nie był notowany przez policję. Został aresztowany przez siły specjalne we wtorek wieczorem w zajmowanym wraz z żoną i dziećmi mieszkaniu w wieżowcu.

Kresy.pl / interia.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply