Kilkudziesięciu imigrantów próbowało nielegalnie, siłowo przedostać się do Polski pokonując rzekę graniczną Przewłoka. Do przekroczenia granicy nie doszło. Działania polskich służb doprowadziły do wycofania się wszystkich osób w głąb Białorusi.

Jak poinformowała Straż Graniczna około godz. 15.00 19 czerwca grupa około 70 migrantów próbowała przedostać się, przez graniczną rzekę Przewłoka, nielegalnie na terytorium Polski. Cudzoziemcy rzucali w stronę polskich patroli kamieniami. Funkcjonariusze Straży Granicznej wraz z żołnierzami Wojska Polskiego i Policjantami skutecznie zapobiegli próbie przekroczenia granicy wbrew przepisom. Migranci wycofali się w głąb Białorusi.

Zobacz też: Prokuratura zmieniła decyzję w sprawie zatrzymanych polskich żołnierzy

Kolejna próba siłowego przekroczenia granicy tego samego dnia, tym razem przez grupę liczącą kilkadziesiąt osób, miała miejsce około godziny 22:30. Migranci zachowywali się agresywnie. Rzucali w stronę polskich patroli kamieniami. Po raz kolejny odparto atak i cudzoziemcy wycofali się w głąb Białorusi. W odparciu ataku brały udział wszystkie służby zaangażowane bezpośrednio w ochronę granicy.

W obu zdarzeniach nikt nie ucierpiał.

Kresy.pl/SG

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply