“Nie będziemy rozmieniać się na drobne” – Biały Dom o zagrożeniu nuklearnym

Doradca Białego Domu ds. bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan oświadczył w niedzielę, że USA “nie będą rozmieniać się na drobne”, jeśli chodzi o możliwe użycie przez Rosję broni jądrowej na Ukrainie.

Doradca Białego Domu ds. bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan wystąpił w niedzielę na antenie CNN. Mówił m.in. o możliwości użycia przez Rosjan broni jądrowej na Ukrainie. Sullivan został zapytany, czy Joe Biden potraktowałby użycie taktycznej broni nuklearnej na Morzu Czarnym jako coś mniej poważnego. “Użycie broni nuklearnej na polu bitwy na Ukrainie jest użyciem broni nuklearnej na polu bitwy na Ukrainie, nie będziemy rozmieniać się na drobne” – odpowiedział.

Sullivan podkreślił, że “państwa NATO i inne odpowiedzialne kraje, w tym Chiny i Indie, powinny dać jasno do zrozumienia, że Rosja nie powinna rozważać użycia na Ukrainie broni nuklearnej”.

W środę sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg podkreślił, że jeśli Rosja użyje broni nuklearnej, to nastąpią „poważne konsekwencje”. „Byłyby poważne konsekwencje, gdyby Rosja użyła broni jądrowej, jakiejkolwiek broni jądrowej przeciwko Ukrainie” – powiedział.

Zobacz także: Media: Rosja przygotowuje schrony w podziemnych parkingach

„Nie będziemy szczegółowo omawiać, jak zareagujemy, ale to zasadniczo zmieni charakter konfliktu. Oznacza to, że zostanie przekroczona bardzo ważna granica” – podkreślił Stoltenberg.

Zobacz także: Rosja rozważa przystosowanie białoruskich samolotów do przenoszenia broni nuklearnej

edition.cnn.com / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. Stanislaw Kazimir
    Stanislaw Kazimir :

    To bardzo mądre, że stół=stół. krzesło=krzesło. „Użycie broni nuklearnej na polu bitwy na Ukrainie jest użyciem broni nuklearnej na polu bitwy na Ukrainie”. szyba jest szybą. sosna – sosną. kamień to kamień . To nie jest groźba tylko zaawansowana teoria janapawłowa, prawda?