Pacjenci i personel medyczny wszystkich szpitali będą mieli zagwarantowany dostęp do testów na obecność wirusa SARS-CoV-2. Koszty testów pokryje Narodowy Fundusz Zdrowia – czytamy w sobotnim komunikacie NFZ.

Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ) poinformował w sobotę o zwiększeniu dostępności testów na koronawirusa. „Pacjenci i personel medyczny wszystkich szpitali będą mieli zagwarantowany dostęp do testów na obecność wirusa SARS-CoV-2. Koszty testów pokryje Narodowy Fundusz Zdrowia” – czytamy w komunikacie NFZ.  Jest to efekt podpisanej dziś nowelizacji zarządzenia Prezesa NFZ dotyczącego rozliczania świadczeń medycznych związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Zobacz także: Rząd: Zakupiono miliony maseczek, rękawic, gogli oraz 300 tys. nowych testów na koronawirusa

„To fundamentalna zmiana” – zapowiada Adam Niedzielski, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia. „Znacznie poszerzamy możliwości płacenia za testy, aby mogli skorzystać z nich pacjenci i personel medyczny wszystkich szpitali w naszym kraju” – wyjaśnia szef NFZ.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zgodnie z obowiązującymi dotychczas przepisami, NFZ rozliczał wykonywanie testów na obecność koronawirusa w laboratoriach szpitali, które zastały umieszczone na wykazie prowadzonym przez dyrektora oddziału wojewódzkiego NFZ w porozumieniu z wojewodą.

Dzięki zmianom wprowadzonym w sobotę, testy można wykonywać nie tylko dla pacjentów tych szpitali. Mogą z nich także korzystać pacjenci i personel medyczny wszystkich pozostałych szpitalnych placówek w Polsce. Wymazy zostaną przekazane do specjalnych laboratoriów. Szpital wykonujący test będzie mógł w efekcie zmian rozliczyć koszt tego testu z Funduszem.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zobacz także: Rząd ogłosił nowe obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa w Polsce

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę, że do tej pory przebadano w Polsce 72 901 próbek. 5,9 tys. testów wykonano w ciągu ostatniej doby.

nfz.gov.pl / pap / forsal.pl / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz