Wyniki ostatniego sondażu ośrodka TNS Polska wskazują, że gdyby wybory parlamentarne odbyły się w tych dniach, to w Sejmie znalazłyby się tylko trzy ugrupowanie.

Najwięcej badanych deklaruje oddanie głosu na PiS (38 proc.), przy czym w porównaniu z sondażem z sierpnia poparcie dla tego ugrupowania spadło o 3 punkty procentowe. Drugie miejsce w dalszym ciągu zajmuje rządząca obecnie PO, która może liczyć na 23 proc. poparcie (spadek o 1 pkt. proc.). Do Sejmu wszedłby jeszcze ruch „Kukiz’15”, który notuje 7-procentowe poparcie, a zarazem jego spadek o 4 pkt. proc.

Pozostałe ugrupowania, według sondażu, nie przekroczyłyby progu wyborczego, a nawet poziomu 4 procent. Zjednoczona Lewica (SLD, Twój Ruch, PPS, Unia Pracy, Zieloni) odnotowała 3 proc. poparcie, natomiast parte KORWiN i Nowoczesna po 2 proc. Oddanie głosu na Zjednoczoną Lewicę (SdPl, ruch Wolność i Równość) oraz Kongres Nowej Prawicy deklaruje po 1 proc. ankietowanych.

W badaniu TNS nie odnotowano żadnego oparcia dla komitetu „JOW Bezpartyjni” i „Szczęść Boże” Grzegorza Brauna, a także dla Ruchu Narodowego. Z kolei 20 proc. respondentów jeszcze nie wie, na kogo zagłosuje.

Udział w wyborach w sposób zdecydowany deklaruje 24 proc. badanych, zaś 32 proc. raczej weźmie w nich udział. 19 proc. respondentów zdecydowanie nie zamierza uczestniczyć w wyborach, zaś „raczej nie” deklaruje 12 proc. 13 proc. badanych nie wie, czy pójdzie zagłosować.

Sondaż przeprowadzono w dniach 4-9 września na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 984 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat (preferencje partyjne N=543 osób deklarujących „zdecydowanie” lub „raczej” zamiar uczestniczenia w wyborach) techniką wywiadów bezpośrednich i wspomaganych komputerowo (CAPI).

Wp.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    jerzyjj :

    Nie uda się wam ogłupieni przez sprostytuowane,polskojęzyczne media Polaczki przeciwdziałać zamysłom polskojęzycznych rządów – marionetek USA pchających was bezmyślnie do wojny z Rosją –——— ale macie wyjście ————– nie musicie tym zdrajcom ——————marionetkom USA pomagać i na nich głosować –————– i to wystarczy –————— resztę wykona Rosja nie z miłości do was ale dla własnego interesu, bo Niemcy i Francja tracą już kontrolę nad obecna sytuacją w Europie…