Wg szefa Naftohazu, Andrieja Koboliewa, jest to i tak scenariusz optymistyczny

„Przy obecnych warunkach kursu hrwyny i dolara i w warunkach otrzymywania 100% opłat od konsumentów oraz zakładając konstruktywne i przyjacielskie stosunki z Gazpromem deficyt naszej kompanii jako oddzielnego podmiotu wyniesie około 80 miliardów krywien” – powiedział Koboliew.

Zapowiedział też zawieszenie reorganizacji Naftohazu w 2015 roku.

„Właściwie to Naftohaz jest podzielony na wydobycie, tranzyt i realizację. Jeszcze jedna uwaga – dlaczego w Brukseli prowadzono rozmowy o tranzycie z Naftohazem, a nie z Ukrtranshazem?” – mówił szef Naftohazu. Wg niego w ciągu roku można będze w warunkach szerokiego wsparcia wprowadzić nową strukturę z nowymi elementami własności w koncernie.

Dopuścił też wypuszczenie akcji Naftohazu na giełdę.

Zapowiedział też, że możliwa jest prywatyzacja, ale pod warunkiem poprawy stanu finansowego kompanii.

Koboliew poinformował, że obecnie Naftohaz nie korzysta z gazu z podziemnych magazynów. Wyjaśnił również, ze niemożliwe jest zrezygnowanie z rosyjskiego gazu.

Uznał także za ważną konieczność dywersyfikacji źródeł gazu, wskazując między innymi na pożądaną budowę terminalu LNG w jednym z portów czarnomorskich.

lb.ua/Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz