Mundial w Katarze. Reprezentacja USA zmienia herb na tęczowy

Reprezentacja narodowa USA w piłce nożnej zmieniła herb umieszczony wokół ich bazy w Doha w Katarze. Nowy herb zawiera tęczowe kolory.

W niedzielę w Katarze rozpocznie się mundial. Turniej budzi kontrowersje m.in. ze względu na stosunek Kataru do homoseksualistów. Jeden z ambasadorów mundialu Khalid Salman oświadczył w ubiegłym tygodniu, że homoseksualizm to choroba psychiczna. Reprezentacja USA postanowiła zmienić zwyczajowe czerwone paski na swoim herbie na symbol LGBT – podał Daily Mail w poniedziałek. Nowy herb został umieszczony wokół ich bazy w Doha. Nie będzie jednak prezentowany na boisku.

Zdjęcia ze stadionu Al Gharrafa SC Stadium w Ar-Rayyan, gdzie drużyna USA trenowała w poniedziałek, pokazywały na ścianie herb USA w barwach LGBT obok hasła „Jeden naród”.

“Nasza tęczowa odznaka ma ważną i spójną rolę z tożsamością amerykańskiej piłki nożnej. W przypadku każdego meczu lub wydarzenia uruchamiamy tęczowe brandingi, aby wspierać społeczność LGBTQ, a także promować ducha otwartości i gościnności wobec wszystkich fanów piłki na całym świecie” – oświadczył rzecznik amerykańskiej drużyny Neil Buethe.

Zobacz także: USA: Sankcje za krytykę LGBT. Izba Reprezentantów przyjęła ustawę

Dodał, że miejsca, którymi będzie zarządzać reprezentacja USA podczas mistrzostw świata, takie jak hotel drużyny, obszary medialne i imprezy, będą zawierać zarówno tradycyjny, jak i tęczowy branding.

21 listopada reprezentacja Stanów Zjednoczonych zmierzy się z Walią w pierwszym meczu grupy B. Następnie zagra z Anglią, a potem z Iranem, walcząc o awans do fazy pucharowej.

Zobacz także: Europejskie reprezentacje chcą nosić opaski LGBT na Mistrzostwach Świata w Katarze

dailymail.co.uk / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply