Oprócz polskiego ambasadora rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wezwało dyplomatów z Niemiec i Francji.

Agencja Reutera podała, że w piątek do siedziby rosyjskiego MSZ oprócz polskiego ambasadora Włodzimierza Marciniaka wezwano także ambasadorów Francji oraz Niemiec, Sylvie Bermann i Ruediger Freiherr von Fritsch.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Korespondent agencji poinformował, że przed budynkiem rosyjskiego MSZ pojawił się również samochód ambasadora Wielkiej Brytanii, Laurie’ego Bristowa. Na razie nie podano oficjalnie, jaki jest cel wezwania ambasadorów.

ZOBACZ TAKŻE: Rosja kontratakuje – żąda od Brytyjczyków dowodów, że nie stoją za otruciem Skripala

Niemiecki Ambasador von Fritsch oświadczył, że Niemcy pozostają otwarte na dialog z Rosją i chcą dobrych relacji z tym krajem. Zaznaczył jednak, że Moskwa powinna odpowiedzieć na zarzuty o przeprowadzenie w Wielkiej Brytanii zamachu na byłego pułkownika rosyjskiego wywiadu Siergieja Skripala.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Polska podobnie jak większość krajów UE W poniedziałek uznała za persona non grata czterech dyplomatów rosyjskich. Miał to być gest solidarności z Wielką Brytanią, która oskarża Rosję o zamach bronią chemiczną na Siergieja Skripala i jego córkę.

Wcześniej polski minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz oświadczył, że Wielka Brytania stała się celem bezprecedensowego ataku, jakim było pierwsze w historii powojennej Europy celowe użycie broni chemicznej przeciwko grupie cywilów na obszarze Europy. Szef resortu dyplomacji zaznaczył, że decyzja została podjęta po konsultacji z premierem Mateuszem Morawieckim, „partnerami zagranicznymi” oraz „innymi instytucjami Rzeczypospolitej”.

Kresy.pl / tvn24.pl

Czytaj kolejny artykuł
2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz