W niedzielę, w rocznice podpisania Paktu Ribbentrop-Mołotow rosyjskie MSZ wydało komunikat, w którym oznajmiło, że sojusz z Niemcami był jedynie efektem odrzucenia przez Zachód zabiegów Kremla, dążących do budowy antyhitlerowskiej koalicji. Polskie MSZ przypomniało w odpowiedzi o zbrodniczym wymiarze układu ZSRR i III Rzeszy.

Fakty! Sowiecko-niemiecki pakt o nieagresji był jedynie ostatnim z długiej listy paktów zawartych między Hitlerem i zachodnimi mocarstwami w przededniu II wojny światowej. Został podpisany tylko dlatego, że Zachód wielokrotnie odtrącał sowieckie próby zbudowania antyhitlerowskiej koalicji – napisał w niedzielę rosyjski resort spraw zagranicznych na Twitterze. Polskie MSZ zareagowało.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

210 PLN    (0.95%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„’Zapomnieliście’ nadmienić, że w wyniku paktu 17 września sowieccy żołnierze przyłączyli się do nazistowskich Niemiec w agresji na Polskę” – odpowiedziało polskie MSZ.

Zobacz także: IPN o próbach rehabilitacji paktu Ribbentrop-Mołotow przez Rosję: to próba fałszowania historii

„52 proc. terytorium Polski i 13 milionów mieszkańców znalazło się pod sowiecką okupacją i stali się obiektem represji i morderstw” – podkreślono w odpowiedzi polskiego resortu.

twitter.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz