Rosyjskie MSZ wydało oświadczenie, w którym odniosło się do zainscenizowania przez ukraińskie służby zabójstwa dziennikarza Arkadija Babczenki.

W oświadczeniu napisano: Bezpośrednim skutkiem działań, jawnie obliczonych na pewien efekt propagandowy, było wprowadzenie w błąd całej społeczności międzynarodowej, żywo reagującej na informację z Ukrainy o zabójstwie pracownika mediów.

Rosyjskie MSZ stwierdziło, że zainscenizowanie zabójstwa dziennikarza to “oczywiście kolejna antyrosyjska prowokacja”, która według resortu będzie kontynuowana.

Przypomnijmy, że o rzekomym zastrzeleniu Arkadija Babczenki poinformowała wczoraj jego żona. Według jej relacji, gdy była w łazience usłyszała strzały. Kiedy wyszła zobaczyć co się stało, zobaczyła swojego męża z raną postrzałową w plecach, leżącego w kałuży krwi. Doniesienia o zabójstwie wywołały powszechne oburzenie. Potępili je m.in. ministrowie spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii, Szwecji i Litwy. Ambasada USA w Kijowie napisała na Twitterze: „Kolejne zabójstwo Rosjanina-emigranta, który krytykował Kreml, znowu na Ukrainie”.

W środę po południu na briefingu dla prasy szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy Wasyl Hrycak oświadczył, że służby dowiedziała się o planach zabicia dziennikarza. Babczenkę wzięto pod ochronę i jednocześnie rozpracowywano plan jego zabicia.

Po podaniu informacji o szczegółach domniemanego zamachu Hrycak powiedział, że „zabójstwo Babczenki zostało zainscenizowane” i zaprosił dziennikarza na salę. Skonsternowani dziennikarze zobaczyli go całego i zdrowego.

Kresy.pl / rmf24.pl

6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. jwu
  jwu :

  Buhahahahahahaaa.SBU sama sobie strzeliła w kolano.I tu może być faktycznie robota ruskich? Którzy ich do tej prowokacji odpowiednio podpuścili.By później ośmieszyć i zdyskredytować.

  • Tutejszym
   Tutejszym :

   Jestem w połowie “Dziesięć kawałków o wojnie. Rosjanin w Czeczenii”.
   Autor – Arkadij Babczenko.
   Przerażający obraz stosunków w armii rosyjskiej.
   Bezmyślne szafowanie życiem rosyjskich żołnierzy,
   zmuszanie ich do popełniania przestępstw, bestializm dowódców.
   Dostateczny i wystarczający dowód na konieczność naszego związku z NATO.
   Decyzja władz rosyjskich: zabić Babczenkę wpisuje się w politykę Rosji.

 2. uvara
  uvara :

  Ja myślałem, że to domniemany plan zamachu stanu przygotowywanego przez Sawczenko w iście hollywoodzkim stylu (ostrzał dzielnicy parlamentarnej z granatników potem dobijanie rannych z kopuły parlamentu:D) ale jak widać to w SBU siedzą największe filmowe talenty 😀 Nie wiem co miało udowodnić sfingowanie śmierci tego dziennikarza, chyba po prostu żeby pokazać jakiś “spektakularny sukces” służb bezpieczeństwa. Miał być film Michaela Bayla, wyszedł Adam Sandler 🙂