Rosyjskie MSZ wydało oświadczenie, w którym odniosło się do zainscenizowania przez ukraińskie służby zabójstwa dziennikarza Arkadija Babczenki.

W oświadczeniu napisano: Bezpośrednim skutkiem działań, jawnie obliczonych na pewien efekt propagandowy, było wprowadzenie w błąd całej społeczności międzynarodowej, żywo reagującej na informację z Ukrainy o zabójstwie pracownika mediów.

Rosyjskie MSZ stwierdziło, że zainscenizowanie zabójstwa dziennikarza to „oczywiście kolejna antyrosyjska prowokacja”, która według resortu będzie kontynuowana.

Przypomnijmy, że o rzekomym zastrzeleniu Arkadija Babczenki poinformowała wczoraj jego żona. Według jej relacji, gdy była w łazience usłyszała strzały. Kiedy wyszła zobaczyć co się stało, zobaczyła swojego męża z raną postrzałową w plecach, leżącego w kałuży krwi. Doniesienia o zabójstwie wywołały powszechne oburzenie. Potępili je m.in. ministrowie spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii, Szwecji i Litwy. Ambasada USA w Kijowie napisała na Twitterze: „Kolejne zabójstwo Rosjanina-emigranta, który krytykował Kreml, znowu na Ukrainie”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W środę po południu na briefingu dla prasy szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy Wasyl Hrycak oświadczył, że służby dowiedziała się o planach zabicia dziennikarza. Babczenkę wzięto pod ochronę i jednocześnie rozpracowywano plan jego zabicia.

Po podaniu informacji o szczegółach domniemanego zamachu Hrycak powiedział, że „zabójstwo Babczenki zostało zainscenizowane” i zaprosił dziennikarza na salę. Skonsternowani dziennikarze zobaczyli go całego i zdrowego.

Kresy.pl / rmf24.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • Avatar
   Tutejszym :

   Jestem w połowie „Dziesięć kawałków o wojnie. Rosjanin w Czeczenii”.
   Autor – Arkadij Babczenko.
   Przerażający obraz stosunków w armii rosyjskiej.
   Bezmyślne szafowanie życiem rosyjskich żołnierzy,
   zmuszanie ich do popełniania przestępstw, bestializm dowódców.
   Dostateczny i wystarczający dowód na konieczność naszego związku z NATO.
   Decyzja władz rosyjskich: zabić Babczenkę wpisuje się w politykę Rosji.

 1. Avatar
  uvara :

  Ja myślałem, że to domniemany plan zamachu stanu przygotowywanego przez Sawczenko w iście hollywoodzkim stylu (ostrzał dzielnicy parlamentarnej z granatników potem dobijanie rannych z kopuły parlamentu:D) ale jak widać to w SBU siedzą największe filmowe talenty 😀 Nie wiem co miało udowodnić sfingowanie śmierci tego dziennikarza, chyba po prostu żeby pokazać jakiś „spektakularny sukces” służb bezpieczeństwa. Miał być film Michaela Bayla, wyszedł Adam Sandler 🙂