Zostaw odpowiedź
Chcesz przyłączyć się do dyskusji?Nie krępuj się!
Leave a Reply
You must be logged in to post a comment.
Polska popiera wyłączenie ukraińskich mężczyzn w wieku poborowym z unijnego systemu tymczasowej ochrony — podaje we wtorek RMF FM. Sprawa jest przedmiotem rozmów prowadzonych w Brukseli przed czwartkowym spotkaniem unijnych ministrów spraw wewnętrznych. Dyskusja ma poprzedzić nową propozycję Komisji Europejskiej dotyczącą przedłużenia ochrony tymczasowej dla Ukraińców do 2028 roku. Obecne przepisy wygasają w marcu przyszłego roku.
Dmytro Łubinec, rzecznik praw człowieka Rady Najwyższej Ukrainy, alarmuje, że podczas mobilizacji nadal dochodzi do naruszeń praw obywateli. Wskazuje na użycie siły, zatrzymywanie ludzi, odbieranie im rzeczy osobistych oraz udział osób w kominiarkach. (more…)
Asseco Poland zaprezentowało system „Polski Antydron”, służący do wykrywania i monitorowania nisko lecących bezzałogowców. Rozwiązanie opiera się na sensorach akustycznych montowanych na latarniach ulicznych oraz algorytmach sztucznej inteligencji.
System pokazano pod koniec maja podczas Kongresu Bezpieczeństwo Polski, który odbywał się w Jasionce koło Rzeszowa.
Czujniki zasilane są z istniejącej infrastruktury oświetleniowej, a zebrane przez nie dźwięki trafiają przez sieć komórkową do Platformy Internetu Rzeczy Asseco. Tam algorytmy sztucznej inteligencji rozpoznają charakterystyczny odgłos drona, określają jego położenie i śledzą trasę lotu. Operator może obserwować ruch bezzałogowca, przewidywać jego dalszy kierunek i otrzymywać alerty, gdy obiekt naruszy wyznaczoną strefę.
Atak drona spowodował pożar w rafinerii Zakład Ilski w Kraju Krasnodarskim. Sektor naftowy tego nadczarnomoroskiego regionu jest częstym celem ukraińskich uderzeń.
„W rafinerii Ilskiej wybuchł pożar w wyniku ataku drona. Według wstępnych informacji nie ma ofiar” - podało centrum zarządzania kryzysowego w ramach władz Kraju Krasnodarskiego. Ukraińska agencja informacyjna, że zakład był celem ataku kilku dronów. Pierwsze informacje o ogniu na jego terenie pojawiły się w mediach społecznościowych ze strony mieszkańców okolicy już w nocy.
Andrij Sybiha przekonuje, że nazwa „Bohaterów UPA” dla ukraińskiej jednostki została wybrana przez samych wojskowych, którzy nie mieli intencji antypolskich. Szef MSZ Ukrainy podkreślił, że żołnierze broniący kraju przed Rosją zasługują na „bezwarunkowy szacunek”. (more…)
Poseł Konfederacji Michał Wawer zwrócił się do ministra nauki o kontrolę Powiślańskiej Akademii Nauk Stosowanych po doniesieniach, że z uczelnią miał być związany cudzoziemiec, który chodził nago po moście w Toruniu. Polityk chce sprawdzenia m.in. zasad rekrutacji studentów spoza UE, jakości kształcenia i poziomu kadry dydaktycznej.
Poseł Konfederacji Michał Wawer poinformował we wtorek na platformie X, że zwrócił się do ministra nauki i szkolnictwa wyższego o przeprowadzenie kontroli Powiślańskiej Akademii Nauk Stosowanych. Wniosek ma związek z medialnymi doniesieniami, według których zagraniczny student powiązany z głośnym incydentem na toruńskim moście miał studiować właśnie na tej uczelni.
Skoro są różne warianty,to po co te pogróżki ze strony szefa MSZ ? A może był to tylko ,tak popularny dla polityków PiS ,skrót myślowy ?
Ani słowa o polskim interesie tylko ukraina, ukraina i ukraina,! Czy to polskie MSZ czy ukraińskie (pytanie retoryczne)?
@lp Spójrz na poczynania ambasadora P.I znajdziesz odpowiedź.
@jwu Piekło to od zawsze kanalia i judasz ale żeby tak wszyscy?
@lp Na to wygląda ? Bo jak wyjaśnić ,że człowiek ,który jest bardziej pro ukraiński ,niż pro polski jest ambasadorem RP w Kijowie?
Odrzucając sztafaż, widzimy bezwarunkowe wsparcie dla banderowskiej Ukrainy ze strony pisowskich władz Polski. MSZ bezczelnie kłamie, że Ukraina wdraża zachodnie standardy, bo przeczą temu publiczne marsze gloryfikujące banderowców i SS-Galizien.
Dwa czynniki pozbawione logiki dla polskiej racji stanu (paranoiczna rusofobia, status wasala wobec usa) i mamy na nieszczęście dla naszego kraju kolejne polskojęzyczne nierządy. Ci kretyni doskonale rozumieją, że połączenie sił z ZAWSZE Nam sprzyjającymi Węgrami i totalna walka oraz izolacja z ZAWSZE Nam wrogą dziczą banderowską jest najbardziej korzystną opcją, jednakże pan zza oceanu nie pozwala i nakazuje bezgranicznie wspierać morderczy motłoszek. Zdradziecki p.o. zapłaciło za to klęską, czas na butnych wyznawców nawiedzonego. Brak znajomości historii i niewyciąganie odpowiednich wniosków zawsze drogo kosztuje. Jak już ktoś na forum powiedział: “pis po jedno ZŁO”.
„W kontekście przygotowań do lipcowego spotkania liderów w Brukseli Polska ma nadzieję, że strona ukraińska rozwieje obawy wyrażane przez sojuszników. Liczymy, że uda się znaleźć satysfakcjonujące rozwiązanie, które otworzy drzwi do potwierdzenia ..” Czyli masło maślane…Banderlandia w wysokim stopniu kwitnie wśród matołków PiSowskich w każdym z ministerstw…..Na to wszystko trzeba “kijów samobijów”…które popędzą tych zdrajców w otchłań bajki pt.”Kije samobije”…Kumacie?