Jak pisaliśmy wczoraj, niektóre włoskie media podawały w sobotę informacje sugerujące, że „transport kupionych w Polsce maseczek ochronnych, przeznaczonych dla szpitali w Rzymie i Lacjum, został zatrzymany przez polskie służby celne” (La Repubblica). Polskie MSZ zadeklarowało w niedziele, że „rzekome zablokowanie transportu z Polski do Włoch nie miało miejsca”.

Niektóre włoskie media poinformowały w sobotę, że polskie służby celne zatrzymały transport 23 tys. maseczek ochronnych typu FFP2, kupionych przez region Lacjum w związku z pandemią koronawirusa. Ja podał w niedzielę wieczorem portal TVP Info, informacja została zdementowana zarówno przez polski, jak i włoski resort spraw zagranicznych. „Strona włoska potwierdziła nieprawdziwość tych informacji” – cytuje portal, powołując się na komunikat MSZ.

„Chcemy poinformować, że przedmiotowa sprawa, tj. rzekome zablokowanie transportu z Polski do Włoch, nie miało miejsca” – czytamy  w komunikacie ministerstwa.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zobacz także: Koronawirus: Na północy Włoch osoby powyżej 60 roku życia nie są podłączane do respiratorów

We Włoszech odnotowano liczbę śmiertelnych ofiar koronawirusa większą niż w Chinach. Stwierdzono tam 4825 zgonów i ponad 53,5 tys. potwierdzonych zakażeń. 800 osób zmarło w tym kraju w czasie poprzedniej doby.

rmf24.pl / www.tvp.info / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz