MON uważa wprowadzone zmiany za swój sukces.

MON przyznało w komunikacje, że wymieniło oficerów na 90% stanowisk dowódczych Sztabu Generalnego a 82% w Dowództwie Generalnym. Ministerstwo komentując zmiany stwierdza: MIinister obrony narodowej Antoni Macierewicz przeprowadził szeroką wymianę kadr na najwyższych stanowiskach w jednostkach operacyjnych, każdorazowo zastępując oficerów dobranych przez Platformę Obywatelską oficerami o dużym doświadczeniu bojowym w Iraku i Afganistanie i przeszkolonych we współpracy z wojskami NATO.

CZYTAJ TAKŻE:
MON komentuje informacje o odchodzeniu generałów

Według wiliczeń MON, w 2015 roku polska armia liczyła 96 tys. żołnierzy, a obecnie zwiększyła swoją liczebność się o 10 tys. – do 106 tys. W komunikacie ministerstwa można przeczytać również, , że w 2015 roku z wojska odeszło 528 żołnierzy więcej niż planowano (miało odejść 4 tys. odeszło 4528), tymczasem w roku 2016 odejść było o 656 mniej (prognozowano, że odejdzie 5,5 tys. wojskowych, odeszło 4844).

kresy.pl / wprost.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  wiarus :

  Pomyślcie, zanim bezkrytycznie przedrukujecie coś z Wprost i zaczniecie z tego robić sensację
  Od pewnego czasu, każda ekipa zmienia większość kadry dowódczej.
  Wojsko przerabiało to już parę razy w ciągu ostatnich kilkunastu lat.
  Z tego co się orientuję, za czasów premierowania Tuska takich zmian było 3.
  😛