Mocne słowa Pawła Kukiza: Na Kresach jest Polska [+VIDEO]

Paweł Kukiz wystąpił z przemówieniem na Światowym Zjeździe Kresowian połączonym z Pielgrzymką Kresowian na Jasną Górę. Zaznaczył on, że na Kresach Wschodnich też jest Polska.

W pierwszej części swojego wystąpienia Kukiz komplementował Ruch Narodowy, którego lider, Robert Winnicki, był jednym z przedmówców podczas Zjazdu.

Szczerze podziwiam Ruch Narodowy za wieloletnie poświęcenie, za pracę u podstaw, za pracę pozytywistyczną, za walkę o naszą tożsamość, szacunek dla Biało-czerwonej, szacunek dla Orła– mówił Paweł Kukiz. Zaznaczył on, że „nagrodą” były etykiety takie jak: oszołomy, faszyści, bandyci.

Jest to jedna z grup, z którą praca jest naprawdę ogromną przyjemnością. Życzyłbym całej tej naszej dzisiejszej „klasie” politycznej, tak wielkiej pasji, tak wielkiego patriotyzmu, tak wielkiej miłości do Ojczyzny– powiedział polityk i muzyk.

Kukiz podziękował również Kresowianom za uhonorowanie jego zmarłego niedawno ojca. Ja Ojcu zawdzięczam miłość do Polski– wspominał swojego ojca, Tadeusza, Paweł Kukiz.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Odszedł Tadeusz Kukiz – ojciec kandydata na prezydenta zasłużył się dla pamięci Kresów

Zrobimy wszystko, żeby Kresy, tożsamość kresowa, kultura kresowa, ta godność nie odeszły wraz z pokoleniem mojego ojca. Zrobimy wszystko, by żyła ona w sercach młodych ludzi, a później w sercach naszych wnuków i prawnuków– podkreślał niedawny kandydat na prezydenta. Jak zaznaczył, nie chodzi tu o rewizjonizm, ale – jak często powtarzał podczas swojego wystąpienia – o godność.

Wychowany jestem na Ziemiach Zachodnich, natomiast ilekroć jadę tam, na tą tak zwaną Ścianę Wschodnią, czuję się jakiś wolniejszy, jakiś bardziej wartościowy, więcej dookoła życzliwości, ciepła. Czegoś właśnie takiego polskiego. Nazywa się te rejony Polską B. A ja Wam mówię – tam jest Polska. Tam. I na Kresach– mówił Paweł Kukiz.

Z kolei lider wspomnianego przez Kukiza Ruchu Narodowego, Robert Winnicki, zwracał w swoim wystąpieniu uwagę, iż Kresy należy podnieść do rangi „wyzwania i problemu politycznego”. W polityce międzynarodowej nie obowiązują przyjaźnie, uczucia, wdzięczności. Obowiązuje twardy interes narodowy i racja stanu. Ruch Narodowy dąży do tego, żeby w stosunku do partnerów na Wschodzie, do Kresów, tam właśnie, spokojnie, merytorycznie, ale rzeczowo rozmawiać. Również twardo, jeśli to jest potrzebne– mówił Winnicki.

Winnicki podkreślił również, że politycy z Polski powinni podczas kryzysu na Ukrainie stawiać warunki ówczesnej opozycji. Według Winnickiego, warunkami tymi powinno być umiejscowienie Polski jako pierwszorzędnego partnera politycznego i gospodarczego dla Ukrainy. Lider Ruchu Narodowego uważa również, że warunkiem takim powinno być odżegnanie się od symboli banderyzmu przez Ukrainę.

Wystąpienie Pawła Kukiza, poniżej przemówienie Roberta Winnickiego:

YouTube.com / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

8 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  zan :

  Kukiz działał na Majdanie jako kolorowy rewolucjonista wspierajacy neobanderowski pucz. To jest fakt. Kukiz nie ma kompetencji intelektualnych by rozumieć wydarzenia w których uczestniczy albo wyjątkowy cynik z niego. PS. Czy Kukiz przeprosił Kobylańskiego – czy wychodzi z założenia, że Polacy to obywatele II kategorii i można ich kasować z tytułu oskarżenia o antysemityzm?

  • Avatar
   sylwia :

   Trudno sprzyjać człowiekowi, który świadom widocznych gołym okiem hitlerowców i apologetów ludobójstwa na Polakach, popiera ukraińskich bandytów. Pewien fourmowicz napisał o nim tak: ‘…O to zapytaj sie zyda Spiewaka (kolege Kukiza), ktory lubuje sie w uprawianiu seksu analnego i klipsow na penisie – te informacje podawalem juz wczesniej w temacie na stronie ( http://www.kresy.pl/?forum/pawel-kukiz-dla-kresowpl-w-ciagu-2-lat-odzyskamy-polske-dla-obywateli,0,0,9161 ) – vide orginalna informacja: fiesta: 06.05.2015 22:51 Kolega P.Kukiza, zyd J.Śpiewak PROMUJE SADO-MASO! Klipsy na penisie i seks analny! – vide artykul na stronie ( http://fundacjaparagraf.pl/index.php/menusrodek/247-kukiz,-s%C5%82omka-z-komunist%C4%85-lisowskim-i-klanem-%C5%BCydowskich-%C5%9Bpiewak%C3%B3w.html ). Jest mi trudno odczuć zaufanie do człowieka o tak powierzchownym wglądzie w sytuację polityczną. Od początku zamieszek w Kijowie w internecie były analityczne artykuły pozwalające na zbudowanie sobie prawdziwego obrazu tych zajść: opłacany z zagranicy zbrojny przewrót. Informacje o działalności V. Nuland i wypłatach dla majdanowców potwierdziły póżniejte wnioski. Kukiz wykazał co najmniej analityczną płytkość i polityczną krótkowzroczność, solidaryzując się z jawnie banderowskimi siłami. Jeśli czynił to świadomie to jest mu obojętna śmiertelna wrogość ukraińskiego nacjonalizmu wobec Polaków i jego roszczenia terytorialne wobec Polski. Niew wiemy co na prawdę Kukiz myśli, wiemy tylko co mówi. Można założyć, że nie jest to postać, której można zaufać chociaż z pewnymi jego wypowiedziami zgadzamy się. Nie można mieć pewności o jego szczerości chociaż głosi słuszne tezy. W przypadku Kukiza zalecana jest ostrożność bo nie wiemy na ile jego słuszne tezy świadczą o jego wiarygodności. Winniśmy brać pod uwagę sympatie i związki Kukiza z Ukrainą i być może też z innymi narodowościami. Liczą się czyny, nie słowa. Działalność Kukiza na Ukrainie pozwala nam wątpić w jego polski patriotyzm. Ulega propagandzie medialnych gadzinówek, co świadczy co najmniej o płytkości wglądu w sytuację polityczną i pochopność ww wnioskowaniu. Można też domniemać, że stoi ‘nosem do wiatru’ by przyłączać się do obowiązującego nurtu politycznego nakazanego przez moce międzynarodowego oligarchatu. Orban raczej z niego nie będzie. Niech spędzi resztę życia z dala od polityki jako zarośnięty ukraiński bard z ukraińską chorągiewką na piersi “…16 Sty 2015 … Tam na Majdanie to była walka o godność, to samo widzę na Śląsku – mówił Paweł Kukiz w programie „Piaskiem po oczach” w TVN24…” (wiadomosci.wp.pl/ kat, 1017099, title, Pawel-Kukiz-Slask-jak-Majdan-to-moze-zlamac-system, wid, 17185200, wiadomosc.html) “… Paweł Kukiz solidaryzuje się z Ukraińcami, dlatego postanowił napisać po ukraińsku hymn rewolucji….” ( http://www.se.pl/wiadomosci/swiat/kukiz-na-majdanie-napisal-po-ukrainsku-hymn-rewolucji-tam-odbyla-sie-premiera-teledysku_384463.html)
   https://www.youtube.com/watch?v=UliQsmqWgGc

 2. Avatar
  bho :

  A ja myślę, że Pawłowi Kukizowi można zaufać. Każdy popełnia błędy, ale jeśli ktoś się do tego błędu przyznaje to znaczy, że można dać mu kredyt zaufania. Można i nawet trzeba. JOW plus wzmocnienie władzy prezydenta jest tym czego oczekiwałem.
  Jego pochopny udział w przewrocie na Majdanie, jak i inne wpadki jeszcze z czasów „Piersi”, na pewno nauczył go rozwagi.
  I jeszcze jedno, bardzo się cieszę z takich relacji z Ruchem Narodowym. Gdyby tak jeszcze Grzegorz Braun dołączył…..

 3. Avatar
  kaliszanin1 :

  Nie wiem, czy Kukiż kłamie, czy nie. Ale wiem, że ludzie potrafią zmienić zdanie, bo sam je zmieniłem na temat Ukrainy. Kiedyś uważałem ze Ukraina to nasz przyjaciel i zaśługje na naszą pomoc. Później zacząłem czytać o Rzeźi WOłyńskiej i o tym co teraz dzieje się na Ukrainie dzięki te stronce. Ale niektórzy ciąglę powtarzją, że Kukiż kiedyś był na Majdanie. Był i zorzumiał ze to był błąd. A Wy nigdy nie zmieniliscie zdania na zadne wasze sprawy. Co za ludzie.
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,138764,18333280.html#MTstream