Młodzież Wszechpolska protestuje przeciwko filmowi „Zielona granica” Agnieszki Holland. „Film ten nie powinien nigdy powstać” – podkreślają wszechpolacy.

W piątek do polskich kin wejdzie film „Zielona granica” Agnieszki Holland. Produkcja opowiadająca o wydarzeniach na polsko-białoruskiej granicy spotkała się z ostrą krytyką m.in. funkcjonariuszy Straży Granicznej.

„«Zielona granica» jest produktem propagandowym, dokładnie dostrojonym do ideologicznej nuty prezentowanej przez środowiska wrogie polskiej racji stanu” – podkreślono w oświadczeniu Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej przy Nadwiślańskim Oddziale Straży Granicznej. ”Inicjatorom i realizatorom filmu «Zielona granica» mamy do powiedzenia jedno: TYLKO ŚWINIE SIEDZĄ W KINIE” – dodano.

Na temat filmu wypowiedziała się także rzecznik SG por. Anna Michalska, która podkreśliła, że „ogromnie krzywdzące jest dla Straży Granicznej, jeśli ktoś próbuje szkalować funkcjonariuszy”.

Przeciwko filmowi protesty zorganizowała Młodzież Wszechpolska.

“Film Agnieszki Holland przekracza i tak już ustanowione przez lewicowo-liberalny salon na bardzo wysokim poziomie standardy ojkofobii. Trudno tu o cenzuralny komentarz” – przekazał Arkadiusz Jabłoński, rzecznik prasowy MW i działacz warszawskiej struktury organizacji.

W Krakowie w proteście udział wziął prezes MW Marcin Kowalski.

W Radomiu wszechpolacy przekazali swoje stanowisko mediom na konferencji prasowej i zapowiedzieli akcje ulotkowe pod kinami.

Według wszechpolaków film Agnieszki Holland „ukazuje kłamliwy obraz polskich służb, przedstawiając funkcjonariuszy wręcz jako nazistowskich zbrodniarzy” i „nie powinien nigdy powstać”.

“Aktorzy, którzy w nim grają oraz całe zaplecze, które się przyczyniło do powstania tego gniota, powinno zostać obłożone przez społeczeństwo infamią. Ten film jest niedopuszczalny występkiem przeciwko III RP i własnemu narodowi, jedyne odczucie, jakie powinni czuć ludzie odpowiedzialni za jego realizację oraz oglądający go to wstyd” — stwierdził Karol Kowalski, prezes radomskiego koła.

Warto odnotować, że aktywiści już wielokrotnie przez swoją nieodpowiedzialność narazili imigrantów na utratę życia i zdrowia:

  • W styczniu SG otrzymało zgłoszenie o 3 imigrantach wprowadzonych przez aktywistów na bagna, gdzie utknęli i znajdowali się w ciężkim stanie. Imigrantów musiała szukać PSP, SG i Policja;
  • W październiku zeszłego roku SG dostała zgłoszenie od męża jednej imigrantki, że prowadziło ją przez las aktywistka, lecz porzuciła ją lesie i nie potrafi się z niego wydostać;
  • Aktywiści na granicy, to również przecinane druty i niszczenie zapory oraz innych urządzeń stanowiących element granicy.

“Straż Graniczna uniemożliwiła nielegalne przekroczenie granicy polsko-białoruskiej ponad kilkudziesięciu tysiącom ludzi. Wśród których cześć stanowią białoruscy i rosyjscy agenci wywiadu czy terroryści z krajów bliskiego Wschodu, ale nie tylko, bo także z Czeczeni czy państw Afryki” – przekazali wszechpolacy, którzy podziękowali także Straży Granicznej i policji za ofiarną służbę.

Kresy.pl / twojradom.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply