Ministerstwo zdrowia poinformowało we wtorek przed południem o kolejnych 119 przypadkach zakażenia koronawirusem oraz o śmierci 4 kolejnych osób. Łączna liczba potwierdzonych przypadków zakażenia wynosi aktualnie w Polsce 4532. Z powodu choroby COVID-19 śmierć poniosło do tej pory w kraju 111 osób.

Resort zdrowia poinformował we wtorek, że stwierdzono 119 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Odnotowano także 4 nowe ofiary śmiertelne. Do tej pory potwierdzono w Polsce 4532 przypadki zakażenia. Łącznie śmierć z powodu choroby COVID-19 poniosło w kraju 111 osób.

Zobacz także: Światowa rewolucja koronawirusa

„Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci 4 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 64-letni mężczyzna hospitalizowany w Krakowie oraz 83-letnia kobieta hospitalizowana w Tychach, 77-letni mężczyzna hospitalizowany w Poznaniu i 85-letni mężczyzna hospitalizowany w Łańcucie, którzy mieli choroby współistniejące” – czytamy w komunikacie ministerstwa.

„W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 4532/111 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)” – dodano.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Z powodu choroby COVID-19 hospitalizowanych w Polsce jest 2476 osób. 148 130 osób przebywa w kwarantannie domowej, zaś 36 391 objętych zostało nadzorem epidemiologicznym.

Do tej pory odnotowano 191 przypadków wyzdrowień.

Zobacz także: Szef MON: Generał Mika wyzdrowiał i wraca do służby

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W zeszły wtorek premier Mateusz Morawiecki ogłosił wprowadzenie kolejnych obostrzeń w związku z rozprzestrzenianiem się w Polsce epidemii koronawirusa. „Musimy zrobić wszystko, żeby uniknąć najgorszego scenariusza. Dlatego, w wyniku naszych obserwacji i analiz, podjęliśmy kolejne decyzje dotyczące następnych obostrzeń” – oświadczył szef rządu podczas konferencji prasowej.

W mocy nadal pozostają ograniczenia w przemieszczaniu się wszystkich osób. W dalszym ciągu nie można wychodzić z domu z wyjątkiem: dojazdu do pracy, wolontariatu na rzecz walki z COVID-19 oraz załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego.

twitter / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz