Minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow twierdzi, że jej siły zbrojne zasadniczo realizują plan obrony i mają szanse na zwycięstwo.

„Wcześniej nawet nie myślałem ile jest godzin w tygodniu. Okazało się – 168.” – napisał Reznikow podkreślając, że „już cały tydzień Ukraina daje odpór rosyjskim okupantom”. Minister obrony uznał to za poważny sukces pisząc – „Nikt. Ani w Rosji, ani na Zachodzie, że utrzymamy się przez tydzień. Nikt. Jedyni, kto wierzył – to my sami” – portal Obozrewatel zacytowała jego wpis na Facebooku.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

2804.49 PLN    (12.74%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Reznikow twierdził, że przed wybuchem konfliktu w to, że Ukraina jest w stanie obronić się przed atakiem Rosji na pełną skalę wierzyło 70 proc. jej obywateli, a teraz ma być takich 90 proc. „To rezultat heroizmu naszych obrońców i obrończyń. To rezultat profesjonalnych działań naszego dowództwa” – napisał ukraiński minister obrony.

Reznikow chwalił nie tylko żołnierzy – „nasi medycy, ratownicy, pracownicy służb komunalnych, kolejarze, dziennikarze, finansiści utrzymują swój front”. Jak dodał – „Chcę szczególnie wyróżnić szefów administracji wojskowo-cywilnych i merów, którzy dziś są na linii: Czernihowa, Sum, Konotopu, Charkowa, Mariupola, Chersonia, Nikołajewa” – wymieniając miejscowości znajdujące się dziś na froncie działań zbrojnych.

Minister obrony Ukrainy stwierdził również, że nadchodzi wsparcie – „możliwości naszych sił zbrojnych rosną”. Przypomniał, że wezwał wszystkich obywateli do „obrony totalnej” – „należy niszczyć komunikację wroga”.

Odnosząc się do przeciwnika, Reznikow napisał, że „rosyjscy okupanci przestraszyli się klęski i zaczęli popełniać zbrodnie przeciw ludzkości. Oni ostrzeliwują szpitale, zabijają kobiety i dzieci. To już nie jest armia, to tchórze i terroryści”.

Minister brony zapowiedział, że przed Ukraińcami jeszcze „krew, łzy, ból”, ale powinni być „pewni siebie”. Jak zakończył – „Na pewno zwyciężymy. Sława Ukrainie!”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

24 lutego nad ranem armia Rosji rozpoczęła, na polecenie Władimira Putina, operację zbrojną przeciwko Ukrainie na pełną skalę. Rosjanie zajęli początkowo dużą część obwodu chersońskiego, część obwodu ługańskiego, czernichowskiego, sumskiego, zaporoskiego i podeszli pod Kijów. Obecnie otoczyli już Charków, Czernichów, Sumy i Mariupol, zdobyli Chersoń i Melitopol.

obozrevatel.com/kresy.pl

 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz