Unia Europejska i rząd Niemiec przekażą ukraińskim przedsiębiorstwom milion euro. Rafał Mekler, przedsiębiorca, działacz Konfederacji i współorganizator protestu polskich przewoźników podkreśla, że to “dofinansowanie branż, które w głównej mierze wycinają polskie odpowiedniki”.

Chodzi o program EU4Business, którego 6. edycja ruszyła w styczniu. UE i niemiecki rząd przekażą ukraińskim firmom 100 dotacji w wysokości 10000 euro.

Na stronie programu podkreślono, że mogą w nim uczestniczyć mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa (MMŚP) z Ukrainy posiadające potencjał eksportowy i potencjał innowacyjny, działające w następujących dziedzinach: przetwórstwo (przemysł inżynieryjny, meblarski, spożywczy i lekki; przemysły kreatywne; logistyka i transport; inne sektory posiadające potencjał eksportowy lub innowacyjny (np. edukacja i usługi zdrowotne).

Ukraińskie firmy mogą ubiegać się o dofinansowanie od 16 stycznia do 11 lutego 2024 r. br.

Przeczytaj: Po przyjęciu do UE ukraińscy rolnicy mogą otrzymać 3 razy więcej niż polscy

Sprawę skomentował na platformie X Rafał Mekler, przedsiębiorca, działacz Konfederacji i współorganizator protestu polskich przewoźników.

“Konkurencja z Ukrainy niszczy nasze rolnictwo, transport, produkcję, tymczasem Eurokołchoz wrzuca lekką ręką milion euro na dofinansowanie branż które w głównej mierze wycinają polskie odpowiednik” – wskazał.

Zobacz także: Rz: Ukraińcy masowo zakładają firmy w Polsce. “Nawet 2,8 tys. firm miesięcznie”

eu4business.eu / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply