Były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew napisał w sobotę na Telegramie, że większość Europejczyków nie chce zrywać kontaktów z Rosją. Wezwał mieszkańców krajów Unii Europejskiej do wyrażania swojego niezadowolenia. „Nie milczcie. Pociągnijcie do odpowiedzialności swoich kretynów” – napisał. W swoim poście napisał też o „wściekłych Polakach”.

Miedwiediew zatytułował swój wpis: „Socjologia mas kontra polityka idiotów: kto jest kim?”. Stwierdził w nim, że Europa „gardzi” Rosjanami. „Rządy europejskie, zwłaszcza żebracze kraje bałtyckie, wściekli Polacy i uciekający przed NATO Finowie, rywalizują o to, kto może bardziej zaciekle mówić o swoim pragnieniu zerwania wszelkich stosunków z Rosją” – napisał wiceszef Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej.

Były prezydent Rosji napisał, że powołuje się na „badania opinii publicznej”, które miały wykazać, że „ponad połowa mieszkańców państw UE wcale nie pali się do chęci zerwania kontaktów z Rosją”. Jego zdaniem nawet 90 proc. obywateli UE „kategorycznie nie chce brać udziału w działaniach wojennych po stronie kijowskiego reżimu”.

Zarzucił Zachodowi „pranie mózgów” obywateli. Stwierdził, że konsekwencją „europejskiej solidarności” jest „chłód w kaloryferach”.

„A więc działajcie europejscy sąsiedzi! Nie milczcie. Pociągnijcie do odpowiedzialności swoich kretynów. A my cię usłyszymy. Korzyść jest oczywista — znacznie cieplej i wygodniej jest zimą w towarzystwie Rosji niż w dumnej samotności z wyłączoną kuchenką gazową i zimnym kaloryferem” – napisał.

Zobacz także: Media: Miedwiediew nazwał Kazachstan „sztucznym państwem”, odpowiedzialnym za ludobójstwo Rosjan. Wpis zniknął z sieci

W maju Miedwiediew stwierdził, że „Polacy ogłosili rozbiór Ukrainy”. Według niego, polski prezydent „oficjalnie uznał pretensje terytorialne względem Ukrainy”. Dodał, że „maski opadły”

W marcu były prezydent, Dmitrij Miedwiediew opublikował w internecie wpis, w którym zarzucił Polsce rusofobię. Zapowiedział także, że polskie społeczeństwo „samo zrozumie potrzebę współpracy z Rosją”. Jego zdaniem zapowiedziana przez premiera Mateusza Morawieckiego „derusyfikacja gospodarki” będzie „kosztowna i bezcelowa”. Skrytykował wizytę premierów Polski, Czech i Słowenii w Kijowie. „Wspólnota politycznych imbecyli” – napisał.

Zobacz także: Miedwiediew: kto powiedział, że za 2 lata Ukraina będzie na mapie?

Czytaj także: Miedwiediew porównał Zełenskiego do Hitlera i zagroził Estonii. „To, że istniejesz to nasze niedociągnięcie”

te.me / Kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. r2d2
    r2d2 :

    Rosja prowadzi politykę Hitlera, którą Hitler nazwał „Lebensraum” z tą różnicą że Ruscy mają największy kraj na świecie ale nie potrafią z niego zrobić potęgi tak jak zrobiło to USA. Klaun Miedwiediew za dużo wypił, tak jak wielu jego poprzedników, a teraz opowiada brednie sądząc że ktoś się na to „nabierze” no może poza Niemcami.