Datę towarzyskiego meczu piłkarskiego Polska-Ukraina podał oficjalnie Ukraiński Związek Piłki Nożnej. Informację potwierdza też strona polska.

W tym roku w dzień obchodów Narodowego Święta Niepodległości, 11 listopada, zostanie rozegrany towarzyski mecz piłki nożnej pomiędzy reprezentacjami Polski i Ukrainy. Tak wynika z informacji Ukraińskiego Związku Piłki Nożnej opublikowanego we wtorek.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5525.41 PLN    (25.11%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Według informacji podanych przez stronę ukraińską, mecz zostanie rozegrany na Stadionie Śląskim w Chorzowie o 20:45 (godz. 21:45 czasu w Kijowie). Zaznaczono, że pierwotnie spotkanie miało zostać rozegrane 31 marca br., ale zostało przeniesione ze względu na pandemię koronawirusa. Po meczu Polską, reprezentacja Ukrainy rozegra jeszcze mecze z Niemcami i Szwajcarią w ramach rozgrywek Ligi Narodów.

Polska reprezentacja piłkarska swój ostatni mecz rozegrała w listopadzie ub. roku ze Słowenią (3:2), kończąc eliminacje mistrzostw Europy. Przez przerwę spowodowaną pandemią koronawirusa Polacy nie rozpoczęli przygotowań do turnieju, a towarzyskie mecze z Finlandią, Ukrainą, Rosją i Islandią zostały odwołane.

Część ukraińskich mediów już na początku lipca pisała, że mecz Polska-Ukraina może odbyć się 11 listopada br. Za nimi pisały o tym także niektóre media w Polsce.

Wiadomo, że wcześniej reprezentacja Polski ma rozpocząć zmagania w Lidze Narodów. Pierwszy mecz, z Holandią, zaplanowano na 4 września br. Trzy dni później Biało-Czerwoni zagrają z Bośnią i Hercegowiną. Na razie nie wiadomo, czy odbędzie się towarzyski mecz z Rosją, natomiast mecz z Finlandią zaplanowano na 7 października br.

Przeczytaj: TVP Sport pokaże mecz o Superpuchar Ukrainy, ponieważ „w Polsce mieszka bardzo dużo Ukraińców”

Czytaj także: Baner „Lwów – kolebka polskiej piłki” na meczu Polska – Czechy [+FOTO]

uaf.ua / onet.pl / Kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Wolyn1943
    Wolyn1943 :

    Termin meczu wyjątkowo niefortunny. Niby co mamy wspólnie z Ukrainą świętować 11 listopada? 11 dzień Obrony Lwowa? W listopadzie 1918 r. Ukraińcy byli takimi samymi wrogami polskiej niepodległości, jak Niemcy czy Rosjanie! Więc cóż to za wspólny obchód? W dniu 1 XI 1918 r. Ukraińcy rozpętali wojnę polsko-ukraińską, strzelając bezpardonowo do Polaków we Lwowie i w całej Małopolsce Wschodniej. Czyżby w PZPN o tym nie wiedzieli. Jeśli nie, to mam nadzieję że kibice im o tym z trybun przypomną. O ile tego dnia dojdzie do tego meczu!