Prezydent Francji Emmanuel Macron i kanclerz Niemiec Olaf Scholz ponownie rozmawiali telefonicznie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem – podał w sobotę Pałac Elizejski. Tematem rozmowy była wojna na Ukrainie. Kanclerz Niemiec i prezydent Francji wezwali do „natychmiastowego wstrzymania wojny”.

Prezydent Francji Emmanuel Macron i kanclerz Niemiec Olaf Scholz przeprowadzili w sobotę wspólną rozmowę telefoniczną z prezydentem Rosji Władimirem Putinem – podaje Deutsche Welle, powołując się na komunikat Pałacu Elizejskiego. To druga rozmowa przywódców Niemiec i Francji z Władimirem Putinem w tym tygodniu. „Trzej przywódcy odbyli już rozmowę telefoniczną, podczas której Francja i Niemcy zażądały od Rosji natychmiastowego wstrzymania wojny” – podano w komunikacie strony francuskiej.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6604 PLN    (30.01%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Pałac Elizejski podkreśla, że Macron od czasu spotkania z Putinem 7 lutego na Kremlu przeprowadził już dziewięć rozmów telefonicznych z rosyjskim prezydentem. Ostatnia rozmowa telefoniczna prezydentów Francji i Rosji odbyła się w czwartek.

Niemiecki rząd informował, że kanclerz Niemiec Olaf Scholz i prezydent Francji Emmanuel Macron w czasie czwartkowej rozmowy z prezydentem Rosji Władimirem Putinem ponownie wezwali go do natychmiastowego zawieszenia broni na Ukrainie.

W czwartek 24 lutego armia Rosji rozpoczęła, na polecenie Władimira Putina, operację zbrojną przeciwko Ukrainie na pełną skalę.

Zobacz także: Kanclerz Niemiec przeciwko szybkiemu przystąpieniu Ukrainy do UE

dw.com / reuters.com / pap / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz