Według szefa MON przybycie 7 tysięcy amerykańskich żołnierzy to sukces rządu PiS.

Antoni Macierwicz stwierdził na antenie TVP Info: Jałta się skończyła. Można powiedzieć, że ustalenia, które uwarunkowały istnienie państwa polskiego od decyzji sowieckiej, które sprawiły, że lata po roku 1989 musieliśmy się zastanawiać, czy Rosjanie nie postawią weta wobec tego, czy innego działania. To się skończyło.

Zdaniem ministra obrony odniósł się do płynących ze strony Rosji komunikatów o poczuciu zagrożenia: Słowa te wyrażają obawy, strach, jak i wielkie rozczarowanie, że kończy się etap dominacji najpierw sowieckiej, potem rosyjskiej nad Europą Środkową, zwłaszcza nad kluczem do Europy, jakim jest Polska. Nasi sojusznicy amerykańscy to świetnie wiedzą, dlatego to w Polsce będzie dowództwo brygady pancernej i sił NATO-wskich.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Rosja zapowiada ostrą odpowiedź na rozmieszczanie przez USA sprzętu wojskowego w Europie

Jaki sprzęt przywiezie Pancerna Brygadowa Grupa Bojowa z USA [+FOTO / +VIDEO]

Macierewicz wskazywał, że pojawienie się Amerykanów na polskiej ziemi to sukces rządu Prawa i Sprawiedliwości: To determinacja rządu pani premier Szydło, to determinacja PiS i programu, który sformułował pan prezes Kaczyński sprawiły, że wojska amerykańskie i NATO-wskie są dziś w Polsce, że karta historii po tylu dziesiątkach lat została odwrócona. Szef MON wyjaśnił, że amerykańskie czołgi pojawiły się w Polsce na mocy dwustronnej umowy, a wojska natowskie wynikające ze szczytu w Warszawie pojawią się później: Mamy do czynienia z dwoma różnymi, z punktu widzenia formalno-prawnego, zespołami wojsk – podkreślił. Wojska NATO mają tu przybyć w kwietniu. Ogółem nad Wisłą ma się znaleźć 7 tys. żołnierzy amerykańskich i NATO-wskich.

kresy.pl / tvp.pl

12 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  • gan
   gan :

   Cóż, mogą robić się zazdrośni, bo powoli przestają rozdawać karty. Ale Deutche Bank to wydmuszka i zdaje się jest prowadzone w USA jakieś postępowanie przeciw DB, które nie wiadomo jak się zakończy. Począwszy od lektury działań chińskich względem Orlenu w Czechach i kwerendę pewnych faktów świat zaczyna wyglądać zgoła inaczej. Jeszcze raz dziękuję w imieniu czytających za tę wskazówkę.

  • fiesta
   fiesta :

   re: Macierewicz…… Macierewicz to stary picer. To nie sukces PiS, ale przede wszystkim gest B.Obamy.
   Poza tym faktyczna data odejscia od postanowien konferencji w Jalcie i Poczdamie w sprawie Polski bylo wyjscie wojsk armii radzieckiej z Polski w 1993r za obopolnym porozumieniem L.Walesy (agent SB i czlonek Solidarnosci) oraz B.Jelcyna (czlonek KC KPZR) i wowczas Polska znalazla sie poza sowiecka strefa wplywow.
   Drugim takim waznym czynnikiem bylo oficjalne wejscie Polski do NATO w 1999r w okresie rzadow J.Buzka (agent SB i czlonek AWS) ,ale starania Polski o wejscie do NATO rozpoczely sie w 1994r za rzadow W.Pawlaka (czlonek PZPR i PSL) i trwaly przez 5 lat – w miedzyczasie byl rzad J.Oleksego (agent komunistycznych spec sluzb, czlonek SLD i dawnej PZPR) i rzad W.Cimoszewicza (agent komunistycznych spec sluzb, czlonek SLD i dawnej PZPR).
   Za rzadow PiS w latach 2005-2007 (K.Marcinkiewicz i J.Kaczynski) i prezydentury L.Kaczynskiego, obydwaj Kaczynscy byli za utworzeniem armii UE w sile 60 tysiecy zolnierzy i wiecej.
   Praktycznie od polowy lat 1990-tych rozpoczela sie redukcja bylej armii w Polsce i przez kolejne 20 lat trwal rabunek mienia wojskowego oraz pozorowana przebudowa armii, na ktora ciagle brakowalo pieniedzy. Az tu nagle w 2010r kanclerz Niemiec A.Merkel (zydowka) przyznala niemieckiemu zydowi D.Tuskowi najwyzsze odznaczenie niemieckie, jakim jest ORDER KAROLA WIELKIEGO, oczywiscie za sluzbe w interesie Niemiec. I ponownie w 2012r niemiecki zyd D.Tusk otrzymal niemieckie odznaczenie, tym razem odznaczenie WALTERA RATHENAUA – jadowitego Polakozercy, wiec zaden Polak nie powinien miec watpliwosci, ze dla D.Tuska “polskosc to nienormalnosc” (miesiecznik Znak, 1987r).
   Dopiero po ponownym dojsciu PiS do wladzy w 2015r (rzad B.Szydlo – stypendystka bioraca udzial w kursie zorganizowanym przez Departament Stanu USA w 2004r; takich kursantow bylo pelno w USA jeszcze w okresie istnienia PRL i PZPR, ktorzy po 1989r zajmowali wazne stanowiska w Polsce) rozpoczela sie przyspieszona modernizacja sil zbrojnych w Polsce i dalsze negocjacje na umieszczenie wojsk amerykanskich w Polsce, czemu sprzyjala napieta sytuacja polityczna pomiedzy USA i Rosja i w/g moich spostrzezen B.Obama zmienil swoja polityke w ostatnim okresie swojego urzedowania, poniewaz zniosl sankcje na Iran i odblokowal konta dolarowe Iranu normalizujac stosunki z Iranem (B.Netanyahu chcial wczesniej sam zaatakowac Iran, ale Obama zakazal mu tego robic co nie spodobalo sie Netanyahu i jego stosunki z Obama zaczely sie oziebiac, a zaczely sie coraz bardziej poprawiac z W.Putinem do tego stopnia, ze Putin i Netanyahu to teraz przyslowiowe “papuzki nierozlaczki” ) oraz B.Obama nie tylko zezwolil na umieszczenie zolnierzy amerykanskich w Polsce, ale rowniez nie zablokowal rezolucji ONZ nakazujacej Izraelowi przerwanie budowy nowych osiedli w strefie Gazy co jeszcze bardziej rozwscieczylo Netanyahu i zydow z jego otoczenia.

   Obecnosc wojsk amerykanskich w Polsce jest korzystna dla Polski bez wzgledu na to kto sprawuje wladze w Polsce, poniewaz taka sytuacja blokuje niemieckie i rosyjskie wplywy w Polsce teraz i w przyszlosci i po wrzaskliwej reakcji Niemiec i Rosji widac, ze to nie bylo po ich mysli i pokrzyzowalo im plany.

  • fiesta
   fiesta :

   Wlasciwie to teheranska (1943r), poniewaz cala trojka zgodzila sie na przesuniecie wschodnich granic II RP na zachod w oparciu o Linie Curzona (zlamali tym samym ustalenia wschodnich granic II RP – Traktat Ryski z 1921r) i zastapienia wschodnich terytoriow II RP nowymi nabytkami na zachodzie, az po rzeke Odre.
   Ostatecznie Stalin ustalil zachodnie i polnocne granice Polski swoim rozkazem nr 7558 z 20 lutego 1945r. wzdluz Odry i Nysy Luzyckiej – Gdansk, Swinoujscie i Szczecin znalazly sie w granicach Polski, natomiast Krolewiec Stalin zatrzymal dla siebie, podobnie jak Kresy Wschodnie II RP, wcielajac rowniez Lwow do ZSRR.
   W ten sposob Stalin “ostrzygl” Polske na 120 tysiecy km2 uzasadniajac to tym, ze Kresy Wschodnie II RP byly zamieszkale przez polski element narodowy i anty-komunistyczny, ktorego on sam chcial sie pozbyc.

   • fiesta
    fiesta :

    p.s. Obojetnie, ktory rzad w Polsce to zrobi, ale powinna byc wniesiona rewizja do sadu miedzynarodowego w sprawie wschodnich granic II RP, ktore Stalin sam sobie ustalil, lamiac jednostronie wczesniej podpisane porozumienie (Traktat Ryski z 1921r).

 1. cris_71
  cris_71 :

  Taa, z punktu widzenia tego żyda to na pewno wielki sukces. Jak się Polacy w końcu wk…ą to będzie miał ich kto bronić. Sukces to można by odtrąbić mając na stanie ze 250 tys chłopa pod bronią, 1200 nowoczesnych czołgów, 250 myśliwców, ze 25 małych, ale szybkich i potężnie uzbrojonych korwet, a to wszystko przykryte porządną tarczą antyrakietową. No taa, ale pomarzyć se można;/

 2. cyna
  cyna :

  Klin między niemcy i rosja wbity teraz czas na wzrost naszej gospodarki tylko silne Państwo może istniec, koniec wasalizacji Polski. Mam nadzieję że po drodze nie zapomnimy jak zdrajcy przysłużyli sie sprawie polskiej i kara będzie nieuchronna.

  • mop
   mop :

   DO CYNA… Państw narodowych ma nie być! Takie jest założenie masonerii i globalistów. Państwo silne posiada swój przemysł, handel, banki. Jeśli jednak chce się zrobić z dobrego państwa – neokolonię, robi się tzw. prywatyzację, czego boleśnie doświadczyliśmy. Myślący rozumie do czego służyła EU, niemyślący będzie wciąż wyglądał obiecanych paciorków. Aby dokonać takiej amputacji mózgów, stosowano wiele technik i metod, ale tu nie o tym.
   Maksyma: „gdyby złodziejom ucinano ręce, to w Sejmie zamiast przycisków do głosowania, byłyby pedały!” Czy mało nam ćwierć wieku (od 1989), by się przekonać, że już praktycznie srebra rodowe wyprzedane a została tylko ziemia i lasy do „prywatyzacji”? Czy tego dokonały krasnoludki, czy kolejne „rządzące partyjniactwo”? Stąd potrzeba, by te małe oczka wodne patriotów, te strumyki, utworzyły wielką wielomilionową rzekę, która oczyści tę stajnię Augiasza i wypłucze z Sejmu przebierańców.

   http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/01/polska-neokolonia-2/