Jak już informowaliśmy nielegalni imigranci zaczęli przekraczać rzekę Hamilo na granicy Grecji i Macedonii. Władze tej ostatniej próbują poradzić sobie z zagrożeniem.

Reuters cytuje doniesienia z macedońskiej strony granicy. Znajduje się ona około 300 metrów od rzeki Hamilo. Pojawiły się tam ciężarówki macedońskiej armii. Żołnierze zatrzymują nielegalnych imigrantów i każą im wsiadać właśnie do ciężarówek. To odjeżdżają w nieznanym na razie kierunku. Akcja macedońskiego wojska powściągnęła napór na granicy. Po drugiej stronie pojawili się zresztą funkcjonariusze greckiej policji. Według jej informacji, z przygranicznego obozu dla migrantów uciekło co najmniej tysiąc z nich.

reuters.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz