Podczas konferencji prasowej, prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenko krytykował UE, że zamiast przeznaczyć pieniądze na pomoc w walce z pandemią, przekazują ją opozycjonistom przebywającym w Polsce i w krajach bałtyckich – przekazała w środę agencja prasowa Biełta.

Jak poinformowała w środę agencja prasowa Biełta, prezydent Białorusi krytykował państwa zachodnie za przekazanie 24 milionów euro opozycjonistom, a nie służbom walczącym z pandemią.

Łukaszenko twierdzi, że Białoruś swoimi inicjatywami na arenie międzynarodowej dowiodła, że ​​potrafi konstruktywnie przyczynić się do rozwiązania różnych problemów.

Zobacz też: Media: Łukaszenko chce zdelegalizować biało-czerwono-białe flagi

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

„Ze względu na skomplikowaną historię i położenie geopolityczne Białorusi bardzo zależy nam na bezkonfliktowej i skutecznej współpracy z innymi krajami, w tym zachodnimi. Jednocześnie z pewnością wykluczamy jakąkolwiek presję polityczną i gospodarczą. W dialogu z partnerami Białoruś przestrzega zasad otwartości, uczciwości i równości. Jeśli chodzi o nacisk na nas, nie mówiąc już o sankcjach, mówię to uczciwie i otwarcie: nastąpi odpowiednia reakcja i będzie to przede wszystkim bardziej bolesne dla wspólnoty europejskiej. Nie powinniśmy iść tą drogą” – powiedział prezydent.

Białoruś jest bardzo zainteresowana bezkonfliktową i efektywną współpracą z innymi krajami – powiedział prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenko, odbierając listy uwierzytelniające od zagranicznych ambasadorów 24 listopada – przekazała agencja prasowa Biełta.

Zobacz też: Łukaszenko: pod Warszawą i w Kijowie są centra służb USA działające przeciw Białorusi

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zdaniem głowy państwa coraz bardziej zaciekła konkurencja ogarnia światową gospodarkę na tle walki z pandemią. „Sytuacja na świecie szybko się zmienia i często jest trudna do przewidzenia. Wieloletnie konflikty nigdzie nie zniknęły. W tak trudnych warunkach wszystkie państwa dążą do wypracowania strategii skutecznego przeciwdziałania wyzwaniom i zagrożeniom. Jak pokazuje praktyka, dużo bardziej produktywne jest wspólne działanie, a nie to, co robią państwa zachodnie. Niedawno zadeklarowali, że w tych trudnych warunkach przeznaczą na Białoruś aż 24 miliony euro. Powiedzieli jednak, że pieniądze zostaną przeznaczone nie na walkę z pandemią, ale na rozwój „społeczeństwa obywatelskiego”. Niestety te pieniądze znikają w drodze na Białoruś i wiemy, dokąd trafiają. Są to różne rady koordynacyjne powstające poza granicami naszego kraju jako alternatywa dla obecnego kierownictwa Białorusi, a także jako pomoc dla tych, którzy uciekli do Polski i krajów bałtyckich, w szczególności na Litwę” – dodał Aleksandr Łukaszenko.

Zobacz też: Łukaszenko obiecuje śledztwo w sprawie zabitego Romana Bondarenki

Kresy.pl/Biełta

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz