Na sobotnim wiecu w Grodnie Aleksandr Łukaszenka stwierdził, że KGB dysponuje listami “podżegaczy i prowokatorów”, których teraz trzeba zidentyfikować.

Łukaszenka podkreślał na wiecu znaczenie przywrócenia mieszkańcom Białorusi spokojnego życia.

CZYTAJ TAKŻE: Łukaszenko do strajkujących górników: mamy Ukraińców na wasze miejsce

Drodzy przyjaciele, ludzie są zmęczeni. Przyzwyczailiśmy się żyć w spokojnym, cichym, tolerancyjnym kraju. Zarówno w Mińsku, w waszym regionie, jak i w innych miastach (…) Ludzie są zmęczeni, proszą o spokojne życie. I musimy dać im to życie – powiedział prezydent Białorusi.

Łukaszenka poinformował również, że polecił KGB w obwodzie grodzieńskim, aby w sobotę i niedzielę zadbało o porządek na ulicach Grodna i innych miast regionu.

Bez względu na to, jak ktoś to lubi, trzeba dokładnie, nie w tłumie, zidentyfikować wszystkich podżegaczy i prowokatorów. Mamy ich listy. Teraz trzeba ich zidentyfikować – zaznaczył białoruski lider.

Również w sobotę Łukaszenko nakazał ministerstwu obrony podjęcie działań, które mają na celu zapewnić pełną integralność terytorialną Białorusi. Prezydent położył nacisk na zachodnie granice kraju.

Musimy przede wszystkim chronić zachodni klejnot w koronie Białorusi z centrum w Grodnie – powiedział Łukaszenko podczas wizyty na wojskowej strzelnicy pod Grodnem. Białoruski przywódca zaapelował o „najostrzejsze środki ochrony integralności terytorialnej kraju”.

Zobacz też: „Ojczyzna jest zagrożona”. Łukaszenko ponownie straszy polskimi flagami na Grodzieńszczyźnie

Łukaszenko twierdzi, że scenariusz „kolorowych rewolucji” z wykorzystaniem czynnika zewnętrznego jest realizowany przeciwko jego krajowi. Wszystko jest jasne. Jak myśleliśmy, wszystko przebiega zgodnie z planem kolorowych rewolucji, które podsycają wewnętrzne napięcia polityczne w kraju – przekonywał Łukaszenko.

Zwykle podsycają napięcia wewnątrz i obalają władze. Ale ponieważ władze są silne i stawiają twardy opór, wykorzystują czynnik zewnętrzny – przekonywał Łukaszenko. Prezydent zarzucił zachodnim krajom wsparcie militarne dla opozycji, twierdząc, że potwierdziło to przemieszczenie się sił NATO na granice Białorusi.

CZYTAJ TAKŻE: Łukaszenka: Poprosiłem Rosjan, aby na wszelki wypadek pożyczyli nam 2-3 grupy reporterów

Kresy.pl / belta.by

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply