Szef samozwańczej Ludowej Republiki Ługańska odwołał wczoraj szefa MSW, który zabarykadował się w budynku swojego ministerstwa.

Dziennikarz Radia Swoboda Andrij Diktiarenko poinformował we wpisie w serwisie Facebook, że we wtorek pod budynek Ministerstwa Spraw Wewnętrznych samozwańczej Ługańskiej Republiki Ludowej podjechał transporter opancerzony, z którego wyszli wojskowi w nieoznakowanych mundurach. Wyróżniają ich białe przepaski na ramionach. Żołnierze uzbrojeni są w broń ręczną i granatniki.

Według niepotwierdzonych informacji podanych przez ukraińską agencję UNIAN, wojskowi mają pochodzić z drugiego samozwańczego państwa – Donieckiej Republiki Ludowej. Agencja cytuje dziennikarza Radia Swoboda, który twierdzi z kolei, że w konflikt pomiędzy szefem samozwańczej republiki Igorem Płotnickim, a jego ministrem Igorem Kornetem miała zainterweniować Rosja.

CZYTAJ TAKŻE: Zamach na przywódcę Ługańskiej Republiki Ludowej [+VIDEO]

Wczoraj szef samozwańczej republiki Igor Płotnicki odwołał swojego ministra spraw wewnętrznych Igora Kornet. Ten nie uznał tej decyzji i zabarykadował się w budynku ministerstwa wraz z wiernymi sobie członkami policji.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Igor Kornet jest oskarżany przez Płotnickiego o próbę przeprowadzenia zamachu stanu we wrześniu 2016 roku, na co szef ŁRL ma mieć „niezbite dowody”. W sierpniu ubiegłego roku doszło do zamachu na życie Płotnickiego. Pierwotnie władze ŁRL o zamach oskarżały służby wierne Kijowowi.

Filmy nagrane z okolic Ministerstwa Spraw Wewnętrznych ŁRL:

Kresy.pl / strana.ua / unian.info
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz