Głównodowodzący generał Raimonds Graube zapowiedział, że jego armia zamierza zakupić amerykańskie wyrzutnie przeciwlotnicze FIM-92 Stinger.

Sprzęt ma dotrzeć na Łotwę dopiero w przyszłym roku. Łotysze chcą aby wraz z nimi przybyli żołnierze amerkańscy, którzy przeszkolą ich w zaresie użycia nowej broni. Według zapowiedzi mogą to być żołnierze Gwardii Narodowej stanu Michigan. Według portalu „Dziennik Zbrojny” Stingery zostaną najprawdodpobniej rozlokowane w bazie Adazi, której rozbudowa była zresztą dofinansowana przez NATO. Zakup ten to strata dla polskiej zbrojeniówki, bowiem armia Litwy wybrała polskie wyrzutnie GROM i liczono na dalsze zamówienia w regionie.

dziennikzbrojny.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz