Izraelskie samoloty bojowe zaatakowały fabrykę rakiet i posterunki wojskowe w Strefie Gazy. Miał być to odwet za wcześniejszy ostrzał rakietowy, który został przeprowadzony ze Strefy Gazy.
W nocy z soboty na niedzielę izraelskie wojsko ostrzelało pozycje Hamasu w południowej Strefie Gazy. Miał to być być odwet za wcześniejszy ostrzał rakietowy, który został przeprowadzony ze Strefy Gazy – podaje Aljazeera. “Kiedy fajerwerki rozświetliły niebo z okazji Nowego Roku 2022 na całym świecie, inny rodzaj ognia pochodził z ostrzału rakietowego terrorystów ze Strefy Gazy w kierunku Izraela” – napisało na Twitterze izraelskie wojsko. “W odpowiedzi uderzyliśmy w cele związane z Hamasem w Gazie, m.in. miejsce produkcji rakiet i posterunki wojskowe wykorzystywane do działalności terrorystycznej” – dodano.
As fireworks lit up the skies to celebrate #NewYear2022 around the world, a different type of fire came from Gaza—terrorist rocket-fire toward Israel.
In response, we just struck Hamas sites in Gaza, incl. a rocket manufacturing site & military posts used for terrorist activity. pic.twitter.com/mncbxQ3RhN
— Israel Defense Forces (@IDF) January 1, 2022
Sytuację skomentował w rozmowie z telewizją Aljazeera Hazem Kassem, rzecznik Hamasu. “Nasz ruch oporu będzie nadal wypełniał swój obowiązek obrony naszego ludu i wyzwolenia naszej ziemi i świętości” – powiedział. “Będziemy trzymać się naszego prawa do oporu, dopóki nie osiągniemy celów naszego narodu poprzez wyzwolenie i powrót na nasze tereny” – dodał.
Nie było żadnych doniesień o ofiarach sobotniego ataku. Żadna syrena nie zabrzmiała, a izraelski system przechwytywania rakiet Iron Dome nie został uruchomiony – podała w oświadczeniu izraelska armia.
Zawieszenie broni zakończyło izraelsko-palestyński konflikt w maju ubiegłego roku. Izrael i Hamas z udziałem Egiptu w roli mediatora uzgodniły wówczas „wzajemne i jednoczesne” zawieszenie broni w Strefie Gazy.
We czerwcu ub. roku izraelskie lotnictwo zaatakowało cele Hamasu w Strefie Gazy, pierwszy raz od zawarcia rozejmu. Miała to być reakcja na wypuszczenie przez Palestyńczyków balonów zapalających.
Zobacz także: Czy Żelazna Kopuła chroni jeszcze Izrael?
aljazeera.com / Kresy.pl
Zostaw odpowiedź
Chcesz przyłączyć się do dyskusji?Nie krępuj się!