Według „Gazety Wyborczej” na listach kandydatów do Sejmu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości zabraknie Pawła Kowal, Marcina Mastalerka i Jacka Kurskiego.

Paweł Kowalzasłynął jako polityk skrajnie ukrainofilski. Ale nie to było przyczyną usunięcia go z list wyborczych. Kowal ma zadawnione urazy z Jarosławem Kaczyńskim. Poza tym „GW” dywaguje, że powodem jest książka napisana przez Kowala wspólnie z Mariuszem Cieślikiem pt. Jaruzelski: życie paradoksalne. Podobno według Kaczyńskiego „książka zbyt łagodnie obchodzi się z życiorysem” Jaruzelskiego.

Wśród kandydatów nie znalazł się też Jacek Kurski. Jak donoszą media, nikt w PiS-ie nie chciał go na swoich listach.

Największym zaskoczeniem jest usunięcie z list Marcina Mastalerka, który od miesięcy znajduje się na pierwszej linii „walki” w mediach jako rzecznik partii i sztabu wyborczego Andrzeja Dudy. Był jednym z architektów jego zwycięstwa w wyborach prezydenckich. Podobno skutecznie sprzeciwiał się pomysłom zaostrzenia jego kampanii, co przyczyniło się do pokonania Bronisława Komorowskiego. W komentarzach słychać głosy, że koledzy z partii skreślając Mastalerka z list chcieli „przeczołgać” coraz popularniejszego polityka. Wg innej wersji było to wyrównanie rachunków za zbyt samodzielne zachowanie tego polityka w czasie kampanii Dudy.

wprost.pl/wpolityce.pl/KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz