Lider PO: najwyższy czas wprowadzić związki partnerskie

Podczas sobotniego Forum Programowego Koalicji Obywatelskiej lider PO Grzegorz Schetyna obiecywał m.in. wprowadzenie głosowania przez internet, coroczną trzynastą emeryturę czy wprowadzenie związków partnerskich.

W sobotę podczas Forum Programowego Koalicji Obywatelskiej przemówienie wygłosił lider PO oraz KO, Grzegorz Schetyna. Przedstawiał na nim główne propozycje programowe swojego obozu politycznego.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

3397.49 PLN    (15.44%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Szef Platformy powiedział, że Koalicja Obywatelska chce m.in. wprowadzenia głosowania przez internet, a także absolutnej jawności „decyzji kadrowych i finansowych państwa”. Podkreślił, że jego ugrupowanie stawia na samorząd i decentralizację, a „prawa kobiet muszą stać się oczywistością i codziennością, do której nie trzeba nikogo przekonywać”.

 

Grzegorz Schetyna odniósł się też do kwestii związków partnerskich:

– W końcu związki partnerskie, najwyższy czas je wprowadzić.

Przeczytaj: Poseł PO o LGBT: będziemy eksponować po wyborach, bo teraz nas ludzie przepędzą [+VIDEO]

Czytaj także: Polityk Koalicji Europejskiej zapowiada ustanowienie związków partnerskich homoseksualistów

Schetyna postulował też m.in. „mniej ideologii w służbie zdrowia”, darmowe leki dla niepełnosprawnych, coroczną „trzynastą emeryturę”, program walki z nowotworami oraz „szeroki program dla seniorów” czy premię za aktywność dla zarabiających poniżej 4,5 tys. zł brutto. Zapowiedział też rezygnacja z węgla w ogrzewaniu mieszkań i domów do 2030 roku, a do 2040 do całkowitego wyeliminowania węgla z energetyki. W kwestii ekologii PO zamierza wdrożyć program mający „zwrócić naturze” rzeki, a także zalesiać Polskę.

Schetyna zapewniał też, że rozmowa z Polakami nie zakończy się wraz z wyborami i chce, żeby „dialog trwał stale, a wpływ ludzi na władzę nigdy nie ustawał”.

Dlatego chcemy, żeby referenda po zebraniu miliona podpisów miały charakter obligatoryjny – podkreślił polityk. Obiecywał też, że dochód „na rękę” tych, którzy zarabiają płacę minimalną, wzrośnie o ponad 600 złotych.

PAP / gosc.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz