Lider PO: najwyższy czas wprowadzić związki partnerskie

Podczas sobotniego Forum Programowego Koalicji Obywatelskiej lider PO Grzegorz Schetyna obiecywał m.in. wprowadzenie głosowania przez internet, coroczną trzynastą emeryturę czy wprowadzenie związków partnerskich.

W sobotę podczas Forum Programowego Koalicji Obywatelskiej przemówienie wygłosił lider PO oraz KO, Grzegorz Schetyna. Przedstawiał na nim główne propozycje programowe swojego obozu politycznego.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Szef Platformy powiedział, że Koalicja Obywatelska chce m.in. wprowadzenia głosowania przez internet, a także absolutnej jawności „decyzji kadrowych i finansowych państwa”. Podkreślił, że jego ugrupowanie stawia na samorząd i decentralizację, a „prawa kobiet muszą stać się oczywistością i codziennością, do której nie trzeba nikogo przekonywać”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl
 

Grzegorz Schetyna odniósł się też do kwestii związków partnerskich:

– W końcu związki partnerskie, najwyższy czas je wprowadzić.

Przeczytaj: Poseł PO o LGBT: będziemy eksponować po wyborach, bo teraz nas ludzie przepędzą [+VIDEO]

Czytaj także: Polityk Koalicji Europejskiej zapowiada ustanowienie związków partnerskich homoseksualistów

Schetyna postulował też m.in. „mniej ideologii w służbie zdrowia”, darmowe leki dla niepełnosprawnych, coroczną „trzynastą emeryturę”, program walki z nowotworami oraz „szeroki program dla seniorów” czy premię za aktywność dla zarabiających poniżej 4,5 tys. zł brutto. Zapowiedział też rezygnacja z węgla w ogrzewaniu mieszkań i domów do 2030 roku, a do 2040 do całkowitego wyeliminowania węgla z energetyki. W kwestii ekologii PO zamierza wdrożyć program mający „zwrócić naturze” rzeki, a także zalesiać Polskę.

Schetyna zapewniał też, że rozmowa z Polakami nie zakończy się wraz z wyborami i chce, żeby „dialog trwał stale, a wpływ ludzi na władzę nigdy nie ustawał”.

Dlatego chcemy, żeby referenda po zebraniu miliona podpisów miały charakter obligatoryjny – podkreślił polityk. Obiecywał też, że dochód „na rękę” tych, którzy zarabiają płacę minimalną, wzrośnie o ponad 600 złotych.

PAP / gosc.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz