Lider AGROunii zakłada partię. Chce wystartować w wyborach parlamentarnych

Powstaje nowa partia polityczna „Prawda” na czele z Michałem Kołodziejczakiem, liderem ruchu społeczno-politycznego rolników AGROunia. Nowe ugrupowanie ma wystartować w jesiennych wyborach do parlamentu.

O nowej inicjatywie Michała Kołodziejczaka poinformowała reporterka Radia ZET, Natalia Żyto. Jak ustaliła, nowa partia ma nazywać się „Prawda”. Plany te potwierdza Kołodziejczak. Chce wystartować w wyborach i walczyć zarówno o głosy rolników, a także „wszystkich ludzi pracujących i zarabiających”, którzy jego zdaniem są często pomijani w polskiej polityce.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Nowe ugrupowanie polityczne postuluje m.in. wzmocnienie bezpieczeństwa żywności, budowę mieszkań socjalnych, likwidację podatku dochodowego oraz pomoc dla ludzi, którzy znaleźli się w pętli zadłużenia.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl
 

– Jest to partia skierowana do wszystkich, a szczególnie do tych, którzy nie chcą wchodzić na statek z rozbitkami Schetyny czy Kosiniaka- Kamysza. My nie pozwolimy, żeby tacy ludzie nadawali ton polskiej polityce – powiedział Michał Kołodziejczak w rozmowie z Radiem ZET.

Przeczytaj: Media: KE nawet nie dostała wniosku ws. „świni+”. Kołodziejczak: uwierzyli tylko naiwni

Lider AGROunii we wpisie na Twitterze zaznaczył, że „Polska polityka potrzebuje nowej jakości, nowych elit i prawdy”. Przyznał, że decyzja o powołaniu partii politycznej jest dla niego trudna i podziękował za pierwsze głosy poparcia. „Wiem, że jesienią będą ich miliony” – dodał.

Czytaj także: Michał Kołodziejczak dla Kresy.pl: rząd nie staje w obronie polskiego rolnictwa

Radiozet.pl / twitter.com / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz