Jest to odpowiedź na opublikowaną niedawno „synowską korektę” 62 uczonych katolickich skierowaną do papieża.

Autorzy listu napisali do papieża Franciszka: „Twoje duszpasterskie inicjatywy i ich uzasadnienie teologiczne są obecnie pod silnym atakiem ze strony grupy w Kościele. Poprzez ten otwarty list chcemy wyrazić naszą wdzięczność za Twoją odważne i teologicznie zdrowe kierownictwo papieskie.”Według autorów, papież Franciszek zdołał w krótkim czasie „przekształcić kulturę duszpasterską Kościoła Rzymskokatolickiego w zgodzie z jego początkiem w Jezusie”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Bóg i miłosierdzie Boga charakteryzują duszpasterską kulturę, której oczekujesz od Kościoła” – napisali autorzy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Katolicki historyk polemizuje z rzecznikiem Stolicy Apostolskiej ws. „Correctio filialis”

Pod listem podpisali się m.in Paul M. Zulehner, ojciec Tomasz Dostatni OP, Piotr Gutowski i abp. Paul Iby.

Kresy.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz